DJ Krush přiveze do Prahy desku Butterfly Effect

px

DJ Krush přerušil dlouhých 11 let trvající ticho a vydal v říjnu nové album Butterfly Effect. Producent proslulý svým osobitým a nenapodobitelným stylem, ve kterém míchá hip hop, atmosférické zvuky, exotické nástroje a jazzové samply, představí novinku 3. března v Lucerna Music Baru.

Butterfly Effect je první regulérní album po dlouhých 11 letech. Novinka je mixem Krushova současného pohledu na svět a poctivého devadesátkového zvuku. Deska obsahuje celkem 11 tracků - 6 ve spolupráci s hosty a 5 krushových instrumentálek. Na albu se podíleli libanonská zpěvačka Yasmine Hamdan, brooklynský hudebník Divine Styler, kalifornský hudebník a beat maker Free the Robots, Jihoafričan Crosby "Cross" Bolani, japonský rapper tha Boss a pianista Takashi Niigaki.

DJ KRUSH

DJ Krush se narodil v roce 1962 v Tokiu. Svojí sólovou dýdžejskou dráhu odstartoval v roce 1991 po rozpadu hiphopové party Krush Posse, která platila na konci 80. let za nejlepší hiphopovou skupinu v Japonsku. Hned na začátku kariéry upoutal hlavně tím, že jako první DJ používal gramofony jako živý nástroj a jamoval s muzikanty na četných live sessions. První deska s názvem Krush vyšla v roce 1994 a od té doby vydal nepočítaně nahrávek v Japonsku, Evropě, USA a ostatních zemích. Všechny jeho sólové nahrávky se umístily vysoko v žebříčcích v Japonsku i za hranicemi a jeho šesté desce Zen se dostalo prestižního ocenění Best Electronic Album na AIFM Awards 2002. Kromě producentských a remixerských aktivit se Krush podílel na řadě soundtracků, filmech, seriálech a reklamách.

DJ Friky (Trouble Team)

DJ Friky se prohrál díky svojí píli, talentu a tvrdé práci až mezi DJskou špičku. Jeho první deskou byl vinyl Def Jef a zásadně ho ovlivnilo to, že mohl zblízka sledovat dění kolem DMC final US 2003, nejslavnější DJské soutěže vůbec. V letech 2010, 2011, 2012 a 2013 reprezentoval ČR ve světovém finále DMC Championship v Londýně. Společně se svým parťákem DJem Fluxem hrají pod jménem Trouble Team a šíří nejen po česko-slovenských luzích a hájích slávu a umění pravého DJingu a turntablismu. Za svou dvanáctiletou karieru hrál na rozličných místech od Washingtonu D.C. přes Kosovo, londýnskou O2 Indigo Arenu, až po Kino Kyjev v Krakowě.
www.soundcloud.com/friky-flink

Philip T.B.C.

Philip T.B.C. zahraje před DJ Krushem speciální autorský set složený pouze z vlastní produkce. Zazní tracky od Philip T.B.C., Filip Foreigner nebo Slippery Jack. Philip T.B.C. je DJ a producent s těmi nejlepšími DJ skills a skvělým citem pro selekci. Za sebou má spolupráci se jmény jako BTK, Chris Su, Forbidden Society nebo Elsa Esmeralda. Jeho djské a producentské umění bylo oceněno hned několika cenami: 1. místo producent roku v anketě Czech DNB Awards 2009, album Audible Thoughts - 1. místo v anketě Dance Music Awards album roku, skladba Galactic (BTK remix) 1. místo skladba roku v Czech DNB Awards 2014. Několik jeho skladeb se hrálo i na britském rádiu BBC Radio 1 včetně skladeb side projektu Slippery Jack. V roce 2016 začal vydávat house/techhouse/techno tracky s novým projektem Filip Foreigner.
www.soundcloud.com/philiptbc

Tentato

Tentato je skvělý DJ a producent, který patří pod křídla pražského nezávislého labelu Medvede. Debutové EP Tresky-Plesky, které obsahuje čtyři tracky, vyšlo v listopadu 2014. Nejnovější EP pojmenované EPNATO spatřilo světlo světa v prosinci loňského roku.
www.soundcloud.com/tentato


DJ KRUSH

3. 3. 2016
Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1

Live: DJ Krush (JAP), Tentato (SK)
DJs: DJ Friky, Philip TBC

začátek: 20.00
předprodej: 420,- / Lucerna Music Bar, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

DJ KRUSH - Lucerna Music Bar, Praha (2015)

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování