END OF THE WEAK - Finále 2015

px

První srpnový den proběhne v prostorách NNŽ (Nákladové Nádraží Žížkov) finále Mistroství republiky a kvalifikace na Mistroství světa v 5ti boji rapu End of the Weak.

END OF THE WEAK

Vznik

Zakladatelé DJ Joy Ty, Vice Verse, Propaine a Big Zoo chtěli vytvořit soutěž, ve které by MCs mohli předvést svou kreativitu a originalitu a nováčci měli šanci setkat se s veterány scény a "brousit" své schopnosti u mikrofonu. Proto vymysleli jakýsi Pětiboj v rapu.

Od té doby se EOW pravidelně účastní i taková jména jako KRS-One, Talib Kweli, Pharoahe Monch, DJ Premier, R. A. the Rugged Man, Heltah Skeltah a mnoho dalších!

Historie

END OF THE WEAK (EOW/EODUB) se zrodila jako „Anti-Battle“ soutěž a je nejstarší open-mic soutěží na světě. Poprvé se konala roku 2000 v New Yorku, kde se pravidelně koná dodnes každou neděli. Již v roce 2003 začalo toto hnutí expandovat do Evropy. První soutěže proběhly ve Španělsku, Itálii, Francii, Švédsku, Švýcarsku, Anglii a Německu.

Od roku 2007 se EOW rozšiřuje rovněž do Brazílie, Argentíny, Irska, Kanady a dokonce i do JAR a Ugandy.

Historie CZ

V České Republice proběhlo první kolo v roce 2010. Prvním šampionem ČR se stal MC Metoděj, který poté soutěžil v Neměcku na celosvětovém finále a spolu s dalšími účastníky z celého světa měl šanci zúčastnit se hiphopového festivalu Splash.

Od roku 2012 EOTW pořádá právě první šampion MC Metoděj a Team EOTW CZ. Od té doby máme tři ročníky úspěšně za sebou.V roce 2012 zvítězil MC Elkeš, v roce 2013 MC Riko. Ten odjel reprezentovat Českou republiku na světové finále do Londýna. V roce 2014 zvítězil Džonas (Ostrava).

Kvalifikace už proběhli v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích a Brně. Z 5 kvalifikací vyjde vždy 5 finalistů do Finále ČR. Vítěz tohoto finále jede reprezentovat na Mistrovství světa. Letos se celosvětové finále koná v Kanadě.

Pravidla EODUB MC Challenge

V mezinárodní soutěži rapových dovedností musí MC prokázat své umění v těchto disciplínách:

Vlastní tvorba (1 minuta)

Prezentace vlastní tvorby. MC si donese své vlastní instro a zarapuje do něj vlastní text.

Acapella (1 minuta)

Prověření tvého rytmu a flow. Je jedno, jestli předvedeš freestyle nebo psaný text. Důležité je ukázat, že i bez hudby má tvůj projev sílu.

Freestyle (Grab the Bag) (1 minuta)

Pohotovost a improvizace. MC si losuje z batohu předměty a reaguje na ně ve freestylu.

MC vs. DJ (1 minuta)

DJ bude soupeřem a ne parťákem. DJ mění instrumentálky, BPM a sem tam i zascratchuje. MC s ním musí držet rytmus a rapovat do beatů, které mu připraví.

Cypher: (3 kola, 4 bary)

Poslední a rozhodující kolo, kde všichni soutěžící stojí spolu na pódiu a střídají se ve freestylu po 4 barech. Toto "kolečko" oběhne 3krát, freestyly by na sebe měly navazovat tématicky i lyricky a tím tvořit jeden celek.

Porota bude složena z lokálních "osobností hiphopové scény“ + Předseda poroty. Bude včas zveřejněno. K hodnocení bude porota využívat speciální formulář EOW z USA.


END OF THE WEAK - Finále 2015

1. 8. 2015
Nákladové Nádraží Žižkov, Jana Želivského 2, Praha 3

Hlavní stage

Live: Pio Squad (Jihlava)
DJs: Kato, Back, Cheef, Yofre, Fancy
Moderují: Metoděj, Dozer

Proběhne zde také první kolo (rozstřel) kde porota vybere 5 nejlepších MCS. Těchto pět se zde utká v pěti kolech a bodování naší poroty pak odhalí jediného vítěze (šampiona 2015), který poletí do Kanady reprezentovat Českou republiku na mistroství světa! Mezi jednotlivými koly budou mini show case. Flowe (zpěvačka), solo na bicí, moderátoři (freestyleshow).

Breakdance stage (16.00 - 20.00)

Tancovat se bude uvnitř haly, na klasickém šachovnicovém lině a hudba bude hrát z oldschoolového Boom Blasteru.
Zde proběhne Battle 1-vs-1, po němž bude následovat volný jam až do večera.

Graffiti zona

Malovat se bude celý den na dřevěné desky, které budou přidělané na starém nákladním vagonu. Na desky budou přidělána navíc plátna, která se vydaží a výtěžek půjde na letenku do Kanady, na mistroství světa 2015 pro vítěze rapové chalange. Na závěr večera proběhne ještě speciální show malování graffiti světlem na Breakdance stagei v podání Kaera.

začátek: 14.00

END OF THE WEAK - Finále 2015

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

INSIDERS LIVE

29.12.2018 (22:00)
Palác Akropolis - Malá scéna, Kubelíkova 27, Praha 3 - Žižkov

Live: MC Louis De Fumés, Kája Pičman (trumpeta)
DJz: Coolcream, Bica, Nakashi

začátek: 22.00
vstup: 50,-
info: www.insidekru.com

GRAFFITI ROCK JAM #12

20.4.2019 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

12. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/324287125066383