Festival Strawberry Fields opět rozezní Plechárnu na Černém Mostě

px

Již šestý ročník volnočasového festivalu Strawberry Fields pořádá tuto sobotu na Černém Mostě Nezisková organizace JAHODA. Festival, který je určen všem věkovým kategoriím bude navíc slavnostní. JAHODA totiž právě letos slaví 20. narozeniny!

V sobotu 17. června ve 14 hodin se otevřou brány Plechárny na Černém Mostě. Zahájen bude festival, který nabízí alternativu volného času dětem a mládeži z Prahy 9 a blízkého okolí. A nejen jim. “Malým i velkým a jejich rodičům nabídneme nejrůznější workshopy zaměřené na art, tanec, tradiční i netradiční sporty a chybět nebude ani hudba.”, říká produkční festivalu, Vendula Konečná. Na pódiu se tak tradičně představí klientské kapely, které navštěvují hudební zkušebnu v nízkoprahovém klubu Džagoda, spolu s profesionály. Z jahodových kapel vystoupí Limbo Planet a SunnyDeath Acoustic. Z řad profesionálů pak zahrají Fast Food Orchestra, Circus Brothers a Vasilův Rubáš. Speciálním hostem festivalu bude herec, režisér a scénárista, Jiří Mádl.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet také netradiční sporty jako indo board nebo spikeball. Nebudou chybět ani kreativní workshopy, například samolepkový workshop, výroba prstýnků a náramků, airbrush tetování i placek a malování na obličej. Z tanečních workshopů mohou návštěvníci vybírat mezi hoopingovým a pole dance workshopem. Chybět nebude ani taneční škola Elements Crew. Na své si přijdou i fanoušci youtuberingu, jako speciální hosté dorazí youtubeři a streameři Ali, MenT, MrTomcat a Pan Rady. Na festivalu také představíme africkou kulturu, jejich tradiční hru, oblečení, šperky i něco na zub. “Také letos nebude chybět náš oblíbený graffiti sprejer a ukáže vám, jak během pár hodin vytvoří neuvěřitelný dílo. Jen tak. Z hlavy,” odkrývá lákadla festivalu Vendula Konečná.

Strawberry Fields 2014

Festival Strawberry Fields rozezní Plechárnu na Černém Mostě již pošesté. Letos navíc bude v roli gratulanta. Nezisková organizace JAHODA totiž právě v letošním roce slaví dvacetileté výročí své existence. “Dvacáté narozeniny chce JAHODA oslavit s těmi, pro které pracuje, tedy s dětmi a mládeží na Černém Mostě ale i jinde v Praze. Není důstojnější a lepší příležitosti než jedna z našich stěžejních aktivit, mezi které festival Strawberry Fields řadíme,“ říká ředitelka neziskové organizace JAHODA, Markéta Kalinová.

JAHODA je nezisková organizace působící v Praze na Černém Mostě a na Vinohradech. Mezi její programy patří nízkoprahové kluby a terénní program pro děti a mladé lidi. Kromě těchto sociálních služeb provozuje také školky, jesle, odpolední družinu a rodinná centra. Pro začínající kapely a muzikanty nabízí vybavenou hudební zkušebnu s nahrávacím studiem. Dalšími činnostmi organizace jsou vzdělávací programy a komunitní aktivity. Mezi největší z nich patří festival Strawberry Fields, který přispívá ke zlepšování života a prevence kriminality na pražském sídlišti.

STRAWBERRY FIELDS 2017 - Program


STRAWBERRY FIELDS 2017

17. 6. 2017
Plechárna, Bryksova 1002/20, Praha 9 - Černý Most

Live: Circus Brothers, Fast Food Orchestra, Limbo Planet, SunnyDeath, Vasilův Rubáš
Graffiti: Yudoe06

začátek: 14.00
vstup: zdarma

STRAWBERRY FIELDS 2017

PhatBeatz k tématu: 

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

STRAWBERRY FIELDS 2019

22.6.2019 (10:00 - 21:00)
Plechárna, Bryksova 1002/20, Praha 9 - Černý Most

Live: PSH, The Cello Boys, Yellow Sisters, Zero Club
DJs: Madam Lily
Speaker: Ondřej Volejník
Doprovodný program: Strawberry Skate Contest, divadlo Squadra Sua, …

Osmý ročník volnočasového festivalu Strawberry Fields.

začátek: 10.00
vstup: zdarma
info: www.strawberryfields.cz / www.facebook.com/events/2253022854919731

GAMBRZ FEST 2019

29.6.2019 (14:00)
U Veselé kozy, Nadražní 2a, Praha 5

Live: Gambrz Reprs, Jim Čert, Vole, Ptakz, C:/lean Water
DJs: Maro, Midok & Relok

Spoustu zážitků, ale málo vzpomínek - to je už 8. ročník Gambrz Festu!

začátek: 14.00
vstup: 150,-
info: www.gambrzreprs.cz / www.facebook.com/events/443949709505522

ČELART 2019

29.6.2019 (14:00)
Městský stadion Čelákovice, U Kapličky, Čelákovice

Live: Jamchestra, Zuzana a Kocouři, Počasí, Qwil, Rape Act, Duo Rakašvili, Adam Čapek, Potulný hormon Lukáš Heinz, Music Please Tent

Vystavující: Oldskool Killamike, Sklon, Adost, Poet 213, Pablito Postler, Simon, Ke Lim Ek, Prt Art, David Skuhravý, Flo Da, Ivan Štindl, Sarley Art, Markéta Henyšová, Evz Enia, Džejn, Juriet Cosplay, Lukáš Blažek, …

začátek: 14.00
vstup: dobrovolný
info: www.facebook.com/events/1053174921545158