Hip Hop Kemp letos oslaví 15. narozeniny. Fanoušci budou hádat vystupující.

px

Nabitá pódia. Sto hodin hip hopu. Téměř 500 světových interpretů. Hip Hop Kemp letos oslaví své 15leté výročí. Za posledních 14 let na jednom z největších žánrových festivalů střední a východní Evropy vyrostla generace lidí, která žije hip hopem dodnes. Hip Hop Kemp k tomu dopomohl tím, že od roku 2002 fanoušky tohoto hudebního stylu stmeloval dohromady.

Historie Hip Hop Kempu se začala psát v roce 2002 v pardubickém areálu koupaliště Cihelna, kde proběhl i druhý ročník v roce 2003. O rok později se festival přesunul do Hradce Králové na Malšova lhota / Stříbrný rybník. V roce 2005 si HHK našel své místo na letišti v Hradci Králové, kde je dodnes.

V prvních letech rostla fanouškovská základna tohoto třídenního svátku hip hopu exponenciální řadou. Zatímco první rok na festival dorazily dva tisíce fanoušků, o čtyři roky později to bylo přes 15 tisíc lidí z celého regionu. Dnes se na Hip Hop Kempu schází pravidelně přes 20 tisíc návštěvníků.

Postupem let se tak z mejdanu pro pár fanoušků stal uznávaný festival, na kterém se každoročně protočí stovky nových mladých talentů a desítky zajetých, v několika případech legendárních jmen. Kendrick Lamar, Yelawolf, Odd Future, Mos Def, Sean Price patří mezi ně. Festival tak pokračuje v propagaci klasického “true school” hip hopu, který se dnes nerozlučně pojí s jeho s kulturou.

Kemp a přízvisko “festival s atmosférou” se staly za poslední desetiletí nerozlučnou dvojkou. Dokazují to jak ohlasy fanoušků, tak vystupujících. Například čeští a slovenští rapeři se na Hip Hop Kemp každý rok vracejí, Kontrafakt nebo Pio Squad dokonce ještě nezmeškali ani jeden ročník. Právě na ně se sjíždějí tisíce milovníků rapu z Česka a Slovenska. Ale nejen ti. Hip Hop Kemp ročně přiláká přes deset tisíc lidí ze zahraničí, protože hip hop hranice nezná.

A na co se mohou návštěvníci těšit letos? To zůstane ještě chvíli zahaleno rouškou tajemství. Vnímaví fanoušci na to jistě přijdou, pokud budou ostražití a budou nás sledovat. Věříme, že tato “hra” bude fanoušky bavit a že na ni s námi s nadšením sobě vlastním přistoupí.

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 se dají sehnat online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě. Klasická třídenní vstupenka stojí 1600 korun, VIP lístek vyjde na 2900 korun.

Vidíme se letos na Kempu! Ve Festivalparku v Hradci Králové. Ve městě, které miluje hip hop.


HIP HOP KEMP 2016

18. - 20. 8. 2016
Festival Park, Letiště 38, Hradec Králové - Věkoše

Live: Looptroop Rockers (SWE), Wiley (UK), Kaliber 44 (PL), Smack, Tede & DJ Buhh (PL), Ocean Wisdom (UK), Morlockk Dilemma (D), Paulie Garand & Kenny Rough, Małpa & Liveband (PL), Prago Union & Champion Sound, Audio88 & Yassin (D), Rasmentalism (PL), Pio Squad, Texta (AT), Jehst (UK), Die Profis – Dj Mirko Machine & Spax (D), Oxon / Revo (PL), Chefket (D), IF, Wuzet (PL), Damion Davis (D), Strapo & Dj Spinhandz (SK), Lakmann (D), …

Patnáctý ročník festivalu Hip Hop Kemp.
Soutěž o 2 x 1 vstup na HIP HOP KEMP 2016 (uzávěrka 15. 7. 2016)

začátek: 12.00
předprodej: 1600,- / 2900,- (VIP)

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování