Iriver SlimX - Hudba z Koreje

px

Z MP3 přehrávačů se pomalu, ale jistě stává velmi žádaný obchodní artikl, a tak se není proč divit, když se budeme čím dál častěji setkávat s firmami, které na nich založí svou existenci.

To je zrovna případ korejské firmy iRiver, která se specializuje právě na výrobu Mp3 playerů. Ve své nabídce má už pár velice slušně se tvářících MP3-CD přehrávačů.

Nejnižším modelem je player iMP - 100, který je vybaven všemi funkcemi, jež má správný MP3-CD přehrávač mít. Kromě standardních audio CD přehrává, vypalovaná CD i CD-RW a to ve všech následujících typech zápisu: Packet-Write, ISO9660, Joliet, Romeo, Multi-Session. Podporuje formáty MP3, WMA a ASF s bitrate od 8 Kbps do 320 Kbps, přičemž máte možnost kdykoli stáhnout ze stránky výrobce nový firmware s podporou nových formátů. Pro příznivce joggingu mám dobrou zprávu iMP - 100 je vybaven 120ti vteřinami vyrovnávací paměti a to už by mělo nějaký ten pohyb umožnit (přesněji řečeno 120 s platí pro WMA a MP3 pro běžné audio CD je rezervováno jen 40 s). Výrobce uvádí, že přístroj vydrží na jedny baterie (běžné AA tužkové baterie) v provozu až 15 hodin a mimo toho jej můžete zapojit i do sítě přes adaptér (který je součástí balení), nebo do napájení v autě (konektor na autozapojení si ovšem musíte přikoupit zvlášť). Přehrávač má dálkové ovládání a orientaci mezi skladbami usnadňuje poměrně velký LCD display na němž můžete číst CD text, nebo ID3 tagy (obojí iMP podporuje). K dispozici je vám nastavitelný ekvalizér a možnost tvorby vlastních playlistů.

Součástí programového vybavení je Real Networks audio management software a software na vypalování CD Adaptec CD burning.

Další model iMp - 250 umí všechny důležité funkce modelu iMP - 100 a kromě toho je vybaven FM tunerem, větším displejem s podporou několika jazyků, včetně japonské kanji a čínských znaků, navíc má v sobě zabudovánu i nabíječku baterií. Součástí balení je i síťový adaptér, sluchátka (pecky) s dálkovým ovládáním, dvě nabíjecí baterie a nilonové pouzdro na opasek. Za zmínku také stojí větší kapacita vyrovnávací paměti, která je u MP3 a WMA souborů 480 s a plynulý poslech audio CD vám zajistí 180 s.

Technologicky nejvyšším modelem je iMP - 350 (s pracovním názvem SlimX), v němž se snoubí všechny výhody iMP - 250 s neuvěřitelně malými rozměry (tloušťka pouhých 16,7 mm a průměr téměř shodný s velikostí CD). Za zmínku stojí i nadstandardní provozní doba, která u iMP - 350 čítá 23 hodin !!! (při použití NimH akumulátorů, které k přehrávači dostanete). Bohatší je i doplňkové vybavení, do něhož se vešlo dálkové ovládání (tentokrát nezávislé na sluchátkách), síťový adaptér, sluchátka typu "pecky", měkký látkový obal a externí zásobník na baterie.
Po té, co se podíváte na fotografie, ale jistě uznáte, že největší předností SlimX jsou malé rozměry a stylově čisté designové provedení.

Myslím, že se firmě iRiver povedlo trumfnout i leckteré mamutí výrobce spotřební elektroniky.

Cenu se povedlo zjistit jen u iRiver - 350, který stojí 199 USD. U nás v ČR distribuci za "pouhých" 9 990 Kč :-(( , ale nezoufejte, cena bude vzhledem k jisté budoucí konkurenci určitě padat dolů ….

Kalif

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování