KMENY - Dotisk prvního vydání

Když vyšla vloni 1. prosince kniha KMENY, mapující současné městské subkultury a jejich vizuální styl, nikdo tenkrát zřejmě netušil, že o týden později bude zcela vyprodaná.

Kniha s názvem KMENY vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech představuje aktuální podobu pražských komunit od hip hopu, punku a hardcore, přes gotiky, emo, skinheads a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu, videoher či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. O doprovodné texty se pod vedením Karla Veselého postarali přední čeští publicisté či kmenoví insideři mezi nimiž jsou například publicista Kamil Fila, rapper James Cole, zpěvák Kay Buriánek a také jména jako Jana Kačurová, Pavel Eichler, Martina Overstreet, Jan Jirásek, Vladimir 518 a spousta dalších.

„Cílem KMENŮ je zachytit momentální stav různorodých městských subkultur, které cirkulují kolem sdílených středobodů, jako jsou hudba, móda, hry, umění či závislosti. V krátkém úseku léta roku 2011 jsme nastavili zrcadlo všem těmto aktivitám, abychom tím navždy zachovali zprávu o tom, jak žije naše hlavní město a lidé v něm. KMENY umožní čtenáři nahlédnout mezi skupiny lidí, do nichž se běžně nemá šanci podívat, a třeba si ani zatím neuvědomil, že taková společenství vůbec existují,“ říká rapper a výtvarník Vladimir 518.

Dotisk knihy KMENY se do distribuce dostává již 7. 3. 2012.


KMENY - Současné městské subkulturyKMENY - Současné městské subkultury
KMENY - Současné městské subkulturyKMENY - Současné městské subkultury
KMENY - Současné městské subkulturyKMENY - Současné městské subkultury

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování