Mackie d.2

px

Měl jsem teď možnost několik dní zkoušet můj novej battlemix MACKIE d.2 a chci se s vámi, které tato technika zajímá, podělit o několik postřehů.

První čeho si nelze nevšimnout je mohutné šasí, na stránkách ho označují jako neprůstřelné, díky němuž je mix poněkud těžší než bych čekal. Samozřejmě výhoda je, že pokud nemáte mix fixován mezi gramci, nehne se vám i při divočejších akcích, natož přestřelkách. Síla ovšem není vůbec na místě... vybavení mixu třemi optickými fadery Infinium(R), s použitím malého šroubováčku nastavitelnou lehkostí/tuhostí záběru, mi dává za pravdu. Výrobce tvrdí, že díky absolutně nekontaktní technologii vám budou fadery hrát za 10 let stejně jako v okamžiku jeho "odpanění" u vás v pokoji či zkušebně. To se týká jak bezchybného chodu, tak i šumu, který vzniká při hromadění prachu v elektronických součástkách. Každý fader má samostatně nastavitelnou křivku záběru malým potenciometrem a společně s reversy (opět na všechny 3 fadery) jsou umístěny na přední bočnici mixu. Na tomto místě bych vyzdvihl rozmístění i velikost ovládacích prvků. Zatímco u oblíbeného mixu Vestax 06 všech variant máte co dělat kvalitně a rychle chytit gain a EQ kontrolery (navíc ochuzeny o středy), zde je místa tak akorát. Vejšky, středy i basy jsou navíc modře podsvíceny, v nulové krajní poloze fungují jako killswitches a v maximální krajní poloze mají účinnost +10dB. Oba hlavní vstupy mají stejně jako vstup na mikrofon BALance (resp. PAN). Nad nimi jsou umístěny přepínače FX, díky nimž zvukový signál navolené hlasitosti putuje velkými jacky (6,3mm) FX SEND výstupem, následně je zefektován a vrací se přes externí efekt modul zpátky do mixu přes FX RETURN stejnými konektory, který má opět ovladač hlasitosti. Znamená to, že pokud v tu chvíli nemáte zapojený efekt modul, tlačítko funguje jako total kill a nehraje nic. Asi bych volil lepší polohu pro jeho umístění - i když je kolem něj relativně dostatek místa, pořád hrozí jeho sepnutí při rychlé manipulaci s korekcemi BALance a LOW. Tlačítko je na bázi mikrospínače, seplé opět modře podsvětlené. Modré jsou i kontrolery hlasitosti jednotlivých kanálů a výsledný main out rozdělen na kanály L/R. Při zkoušce "nanečisto" jsem měl pocit, že je svítivost těchto kontrolerů v šeru dost agresivní a mohla by naopak oslepovat, ale večer v klubu jsem byl naprosto spokojený. Mikrofonní vstup vybavený univerzálním konektorem XLR/JACK má i možnost fantomového napájení 48V, které zajistí zesílení až 50dB. Další, ale nikoli poslední vychytávkou na přední desce je volba mezi stereo a mono výstupem na odposlech.

Mackie d.2

Pýchou a zároveň jedinečností tohoto mixu je rozhraní FireWire, který se dodává přímo (model MACKIE d.2 w) nebo se dá přikoupit. Přes FireWire pak můžete prezentovat vlastní tracky míchané v jakémkoli programu běžícím minimálně pod Mac OSX 10.3.5 nebo Windows XP.

Co se týče zadního panelu se vstupy a výstupy, vytknul bych zvláštní a ne úplně příjemné řešení uzemňování gramofonů. Poznáte, až mix budete rychle potřebovat vyměnit. Main out je řešen 2xXLR balanced a cinch výstupem, ovládanými korekcí MAIN. Oba výstupy mají možnost přepnutí na pevně definovanou úroveň signálu MIC a REC. Další výstup je na odposlech 2x velký jack (6,3mm) a jak jsem již zmínil, má možnost mono/stereo signálu. Vstupy pro 2 kanály mixu mají klasické line + přepínatelné phono/line vstupy. Co se týče napájení, dostanete jak klasickou naší CZ šňůru, tak i US/UK standart. Napájet mix můžete střídavinou 100-240 Voltů při 50-60Hz.

Sama firma MACKIE tvrdí, že impulzem pro stvoření této hračky byla dlouholetá poptávka od profi DJs. Já, ač samozřejmě hluboký neprofík, můžu prohlásit toto dílo za velice povedené a jsem rád, že jsem možná první v naší zemičce, kdo si ho mohl zakoupit.

ZDE je ukázkové video by DJ TONE ze stránek výrobce.

Komentáře

Co to má co společného s Reasonem???

Tady asi někdo nevý která páčka :-) Ale fakt jsem se zasmál...

presne reason je lepsi

presne reason je lepsi tisickrat...... :)

hmmm dobry, ale reason 3 je

hmmm dobry, ale reason 3 je lepsi............

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

PANTOGRAFFITI JAM vol. 12

12.10.2019 (11:00)
stěna kolem areálu firmy Zetor, ul. Jedovnická, Brno

12. ročník graffiti jamu pod taktovkou Pantograffu.

Na místě bude zajištěný kompletní servis: prodej barev, točené pivo, chlazené limo a gril. Stejně tak bude zajištěn podklad.

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/465439814186572