Marco Polo a Hannibal Stax jako support Big Daddy Kanea

px

Big Daddy Kane je klasik. Skutečný lejno ze síně slávy v týhle couře. Když jeho veličenstvo konečně dorazí do Prahy zahrát v klubu LMB pro potěchu vašeho ucha, nemůže tam jen tak vtrhnout. Etiketa si žádá svoje. Když táhneš opravdového Mástra Ceremonií, tak koncertní ceremoniál si žádá své a je třeba dotáhnout do posledního detailu. Dodržet všechny chody. Aby někdo mohl dělat support pro BDK, musí toho být především hoden. Musí to být klasik kalibru hodného obdivu. Premiéra nás v úterý 13. 5. nebude čekat jedna, ale rovnou 2. Jako speciální host totiž dorazí Marco Polo & Hannibal Stax!

Jo jo. Přesně TEN Marco Polo. Výjimečný beat maker se jménem velkého cestovatele, co si zvolil, neb jeho muzika posluchače přenáší v čase do zlaté éry boom bap rapu let devadesátých. Ten co už léta vysoko drží zástavu klasické NY boom bap produkce. Ten co možná nejlíp hlídá odkaz těch, co nesli pochodeň před ním: Pete Rock nebo DJ Premier. Ten co hrotí. Samply. Surový bubny. Mocný basy. Co definuje klasický sound velkýho jablka a přitom je ztracený syn kanadského Toronta. Na kontě toho má za posledních 10 let bezpočet. Od prvních beatů pro Masta Ace, přes pecky s lidma jako Kool G Rap, Buckshot, Wordsworth, O.C., Kardinal Offishall, Large Professor, Sadat X, King Tee, MC Eiht, Inspectah Deck z Wu, Tragedy Khadafi nebo DJ Revolution. 5 sólových desek na labelech jako Rawkus, Soulspazm, Pockets Linted nebo Duck Down. Až po ucelený projekty a společný desky s Pumpkinheadem, Toraem, OSTR, Ruste Juxxem nebo Hannibal Staxem, se kterým právě přijíždí Marco Polo poprvé do Prahy.

Hannibal Stax je definice, terminus technicus. Lepit na sebe štítek „veterán“ a mít venku jedno album může vypadat zvláštně. Zvláštně? Vždyť je to píčovina, ne? No, nemusí být. Tedy aspoň pokud vám říkají Hannibal Stax, tak ne. Hannibal Stax není jméno z hitparád a diskoték, ale pokud se budeme bavit o podzemí NY rapu, je to jméno, o kterým se ví. A ví se o něm léta. Domov: Brooklyn, NY. Člen F.A.B.I.D. Crew. Externista Gang Starr Foundation. Objev DJ Premiera. Host na dvou deskách Gang Starr (Moment Of Truth – “Itz A Set Up“ a The Ownerz – “Same Team, No Games“). S tím už by se mělo dát něco dělat, ne? Jo, ale s větší, než malou dávkou smůly akorát nahrajete haldu věcí, co uvíznou v sítích shady koutů hudebního průmyslu. A deska, kterou nejen nahrajete, ale která taky vyjde, je vám přána až na starý kolena. Seize The Day, společné album s Marco Polem je jak vymodlený dítě, který přijede undegroundovej ranař Hannibal Stax prezentovat na kulatou stage Lucerna Music Baru.

Pokud teda chcete jednu řádnou dávku klasickýho New York rapu, je Raw Boombox jasná volba. Na menu je delikátní chod: Big Daddy Kane a neméně šťavnatej předkrm: Marco Polo &Hannibal Stax. To vše se podává už v úterý 13. 5. v Lucerna Music Baru. A protože to je Boombox se sexy pořadovým číslem 69, čeká vás ještě jedno překvápko v podobě Ghettoblaster Show.


RAW BOOMBOX: Big Daddy Kane

13. 5. 2014
Lucerna Music Bar, Vodičkova 704/36, Praha 1 - Nové Město

Live: Big Daddy Kane (USA), Marco Polo & Hannibal Stax (CAN/USA)

začátek: 21.00
předprodej: 400,-
vstup: 500,-

13.5.2014 // RAW BOOMBOX: Big Daddy Kane

Akce

CULTURAL HIJACK 2017

23.6.2017 (18:00) - 9.9.2017 (19:00)
Archip, Františka Křížka 362/1, Praha 7 - Holešovice

Účastníci:: Amy Balkin, BGL, Leah Borromeo, Brad Downey, Brandalism, Regina Jose Galindo, Vincent Grunwald, Alan Dunn, Nina Edge, Epos 257, Paul Harfleet, International Peripatetic Sculptors Society, Tushar Joag, Allan Kaprow, Pavel Karous, Laura Keeble, Peter Kennard, Kristof Kintera, Paolo Cirio, John Jordan, Peter McCaughey, Ben Parry, Igor Ponosov, Mitra Saboury, Tatzu Nishi, Michael Rakowitz, Oliver Ressler, Rafani, Gregory Sholette, Mathieu Tremblin, Vladimír Turner, Toy Box, Krzysztof Wodiczko, Wermke & Leinkauf, Zevs, Ztohoven
Kurátoři: Ben Parry, Epos 257

začátek: 18.00
info: www.phatbeatz.cz / www.culturalhijack.org / www.facebook.com/events/476181982715408

ČELART 2017

1.7.2017 (13:00)
Areál Loděnice, V Nedaninách 232, Čelákovice

Live: Salamura, Marty Swingler, Lenka Hejkalová, Šouflšou, Zuzana a Kocouři, Tupé Ostří, Sleazy Roxxx
Vystavující: Simon, Sklon CPX, Poet 213, P, Oldskool KillaMike, David Skuhravý, Šárka Plašilová, Evz Enia, Markéta Stránská, Jamiloo, Lukáš blažek, Jana Vondráčková, Dzejn a Lufie, Patricie Musilová, Zuzana Kašparová, Natálie Šedivá, Radka Ninja, Flo Da

PRT (Průvodci za majkem), Diwali (Boolywood dance), Potulný Půlhormón, Music Please Tent, graffiti art, …

začátek: 13.00
info: www.facebook.com/events/186146098526965

PANTOGRAFFITI JAM vol. 5

15.7.2017 (11:00)
stěna fabriky Zetor (ul. Jedovnická) / Tenisák Club (U Sosny 69), Brno


Pantograffiti Jam vol. 5.

Graffiti jam na stěně kolem fabriky Zetor v ulici Jedovnická.
Podklad zajištěn. Prodej barev na místě. Točené pivo, …

začátek: 11.00
vstup: zdarma

Mikrofon Teror Party vol. 3

Live: Brno Reprezent, 5R (SK), TrblmKrs
DJz: Rubery, König, Busteraz

začátek: 20.00
vstup: 100,-

info: www.facebook.com/events/1995822373981045