Novinky z UK k počátku června 2015

px

V Anglii, kolébce grime music, se stále něco děje a stále tam vychází spousta kvalitních věcí. Pro ty, kteří tohle dění nestíhají sami sledovat, je tu ohlédnutí za posledními pár měsíci.

Lady Leshurr

Už za pár dní, přesněji 17.6. se na Leeshu můžeš jít podívat do pražského Rock Café. A že se bude na co dívat a hlavně co poslouchat, dokazuje měsíc staré video navazující na sérii Queens Speech. Tentokrát jde o Volume 3, kde se o produkci postarali Z Dot a Krunchie.

Newham

Je to pár dní, co světlo světa spatřilo i nové video od dvojice D Double E a Footsie – Frontline. Pecka pochází z jejich nejnovějšího EP N To The G's a několik bars tam přidal i legendární Monkstar.

U Newham Generals ještě chvilku zůstaneme, z výše jmenovaného EP je totiž venku ještě jedno starší video. Jedná se o hi-tech realizaci singlu Soundboi Killa s produkcí od Toddla T.

Ke konci roku ještě chystá desku sám Footsie a ochutnávkou z ní je videoklip k singlu Monsters And Goblins, kam si na mikrofon pozval Big Narstieho.

Boy Better Know

O slovo se před dvěma týdny přihlásil i Skepta, a to s videoklipem na pecku Shutdown. Šušká se i o chystaném albu, které má pracovní název Konnichiwa a mělo by být venku ještě letos.

Pozadu není ani Skeptův brácha JME, který servíruje rovnou šestnáctitrackové album s názvem Integrity, na kterém se objevuje spousta jmen jako D Double E, Giggs, Wiley, Jammer, Rude Kid a spousta dalších. Venku je už několik klipů k téhle desce, já vybírám nejnovější Man Don't Care s Giggsem na mikrofonu.

Dizzee Rascal

Giggs také neusnul na vavřínech a krom zmíněné spolupráce s JME se dal dohromady i s Dizzeem. Vznikla pecka Nutcrackers a video k ní Dizzee i sám režíroval.

A Dizzee Rascal ještě jednou, tentokrát se jedná o trochu starší věc, která je ale naprostá bomba a pokud někomu utekla, tak to teď může napravit. Schválně kolik odkazů na hororové filmy najdeš.

Tempa T

Desku by měl letos vydat konečně už i šílenec Tempz. Zatím se můžeme podívat na nejnovější singl Shell s produkcí od Marva a o trochu starší vizuální ztvárnění freestylu Police A Teef.

P Money

Nejvýraznější člen Ogz crew chystá pokračování svého mixtape Money Over Everyone, které by mělo podle oficiálních zpráv být venku už 28. 6. 2015. Jako ochutnávku už poslal ven dvě videa, první nese název My Lingo s produkcí od Thomase Mellora. Druhý se jmenuje Banditt Riddem, o produkci se postaral Crayzee Banditt a na mikrofonu se objevuje Desperado.

U P Moneyho ještě chvilku zůstaneme. Ještě před vydáním MOE2 totiž pustil ven šestitrackové EP Beat The Tune 2, které si zdarma můžeš stáhnou tady. Na tomhle EP se nachází i pecka Pepper Riddim, k níž bylo uděláno i následující video.

Wiley

Po delší době přichází s novým materiálem i táta grime music Wiley. Jedná se o video k singlu Chasing The Art a je v něm k vidění spousta UK street artu.

Marger

I Marger chystá letos mixtape a ty se teď můžeš podívat na video k pecce Money, která by právě na mixtapu Blase měla být.

S Margerem nekončíme. Ten totiž dal nedávno spolu s Lil Nastym a Roacheem dohromady nové uskupení s názvem A.M.O. a venku je hned první video k hitovce We Are s Blizzardem na beatu.

D Power, Roachee, So Large

Roachee taky nesedí na zadku a spolu s dalšími dvěma jmenovanými pány a Sirem Spiro na beatu posílají ven video k hodně syrové pecce What Have You Done.

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFICON GRAFFITI JAM 2018

21.4.2018 (12:00)
legální zóna Barrandov, Praha

Každoroční jarní graffiti jam na legální zóně Barrandov!

mobilní Grafficon shop - sleva na Loop 400ml = 79,-
trysky, latex, válečky …
podklad: zóna bude kompletně podetřena červeným a černým latexem
rezervace: hlavní zóna rezervovaná pro pozvané - další stěny bez rezervací

začátek: 12.00
vstup: zdarma
info: www.phatbeatz.cz / www.facebook.com/events/1769968026368323

GRAFFITI ROCK JAM #11

28.4.2018 (11:00)
stěna PBS Industry, Průmyslová 162, Třebíč

Jedenácté pokračování Graffiti Rock Jamu v Třebíči.

mobilní Pantograff shop, hudba, točené pivo, …

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.phatbeatz.cz / www.facebook.com/events/978182915656837

PANTOGRAFFITI JAM vol. 8.

19.5.2018 (11:00)
stěna fabriky Zetor (ul. Jedovnická) / Herna, Dornych 2a, Brno

V sobotu 19. 5. 2018 proběhne na zńě Zetor v pořadí 8 pokračování graffiti jamů Pantograffiti Jamu. Večer se můžete těšit na první hiphopový mejdan v klubu Herna s DJs Arse, Five a Rubenz.

mobilní Pantograff Art Store: barvy, trysky, latexy, …
občerstvení: pivo, nealko, gril
rezervace: Pantograff
od 21.00 afterparty v klubu Herna s DJs Arse, Five a Rubenz

začátek: 11.00
vstup: zdarma / 120,- (afterparty)
info: www.facebook.com/events/240765703153180