ONYX v Rock Café

ONYX

Americká kapela, která ti hraje do uší neotřelou hudbu již 26. rokem je opět v Praze. Horko, pot a koňská dávka energie – tak by se dala charakterizovat show amerických ONYX. Že to newyorské duo Fredro Starr a Sticky Fingaz s lidma vážně umí, nám zmíněná dvojka s dýdžejem v závěsu a hostujícím Snak The Ripperem dokázala například na loňském ročníku Hip Hop Kempu, kdy při svém setu málem zbořili hlavní stage. Tentokrát se ale představí v klubovém prostředí.

ONYX (USA)

ONYX. Hip-hopová partička, která si dala jméno po černém drahokamu.

V roce 1989 se dali kluci dohromady v newyorské čtvrti Queens ve složení Fredro Starr, Sonee Seeza (později známého spíše jako Suavé) a Big DS. Jejich první singl vyšel pod Profile Records s nijakým valným ohlasem. Dva roky na to přišla velká změna.Onyx nahráli pár demo nahrávek pro frontmana tehdy etablovaných Run DMC, Jam Master Jaye. Ale nastal menší problém. Big DS a Sonee Seeza byli zrovna v Connecticutu. A tak Fredro Starr povolal svého bratrance Sticky Gingaz, který tehdy pracoval v kadeřnictví ale jako každý správný nigga v Queens zkoušel rapovat. Společně nahráli demo když ho ukázali Jam Master Jayovi okamžitě si zamiloval jejich Madface sound. Když se pak vrátili k Def Jam nakladatelství aby jim demo ukázali, první otázka zněla - “kdo z vás je ten chlápek s hlubokým, chraplavým hlasem?”. Samozřejmě se ptali na šilhavého, mírně pomateného člena jménem Sticky Fingaz. Ostatní už je jenom historie.

Magické datum 5.5.2015 vykoplo do světa poslední album s názvem „Againts All Authorities“, jenž je zaměřeno na současnou situaci v USA.

V ČR již byli několikrát, pokud jsi to nestihl nebo je opět rád uvidíš, přijď tentokrát do pražského undergroundového klubu Rock Café 17. října. Jako hosté se představí , který v letošním roce vydal svou již třetí desku, a jeho krajan Prada West, který by naopak měl svou debutovou desku letos teprve vydat.


17.10. // ONYX

Rock Café, Národní 20, Praha 1

Live: Onyx (USA), Merkules & Prada West (CAN)
DJs: Illegal, Mara

začátek: 20.30
vstup: 450,-
předprodej: 400,-

ONYX

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování