Rozluč se s létem Mezi ploty

Poslední letní open-air festival s dlouhou tradicí to je Mezi ploty, kde ti letos „Street Art Zone“ nabídne české i slovenské špičky žánrů jako rap, electro swing, hip hop, ska nebo funk. Do Bohnic dorazí Prago Union s průkopníkem hip hopu Adamem Svatošem, hvězdní rappeři Orion, Ego a Lipo, Fast Food Orchestra, Megaphone a mnoho dalších. Celkem festival nabídne 14 podií s 100 účinkujícími.

Na letošním festivalu Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice koná 26. a 27. září, bude stage „Street Art Zone“ mezi těmi nejsilněji obsazenými.
K headlinerům bude patřit rapper Orion (Michal Opletal), známý Penerů strýčka Homeboye i ze sólové dráhy, tak skupina Prago Union s Adamem Svatošem, vystupujícím pod pseudonymem Kato.
Návštěvníky určitě zaujme jistě drsný rapper Ego ze Slovenska a básník a rapper Lipo, který je nejen zakladatelem originální odnože českého rapu vycházející především z poezie, ale taky politicky angažovaným umělcem se širokým spektrem zájmů. Na výzvu České televize dokonce složil píseň věnovanou Janu Husovi.

Další žánry bude reprezentovat Fast Food Orchestra (ska), Megaphone (crossover-funk), EzyWay (pop-funk) nebo VR/NOBODY (downtempo a r'n'b), jejichž debutovou desku hudební novináři označují za událost na české elektronické scéně.

Vizuální stránka
Street Art Zone ovšem nebude obsahovat jen hudební scénu. Organizátoři letos mimořádně dbají i na vizuální stránku festivalu, a zóna proto bude plná výtvarných počinů studentů Střední odborné školy multimediální a propagační tvorby (EDUSO) a různých projevů street artu. Na scénografii, obsahující prvky graffiti, bude spolupracovat přední český scénograf Petr Kolínský, který řadu let vyučoval na DAMU.

Přijedou odborníci z Drop In
Protože chce festival představit lidi, kteří dovedou pomoci s rozmotáváním začarovaných kruhů, objeví se v této zóně také pracovníci střediska Drop In, kteří si s návštěvníky bez moralizování popovídají o tom, jak žít, abychom neskončili doslova na ulici. Je možné experimentovat s drogami, užít si a neuváznout v závislosti? Co říkají na taneční drogy? Kterých drog bychom se měli nejvíce bát? O těchto a podobných otázkách budou připraveni diskutovat lidé, kteří mají s problematikou drog rozsáhlé zkušenosti.

Ostatní festivalové zóny
Kromě Street Art Zone v bohnickém areálu vznikne Hudební Central Park, plný muzikantů, kteří dokáží zaujmout široké publikum. Zde vystoupí Ewa Farna nebo Atmo Music a návštěvníci dostanou mimořádnou šanci uvidět poslední koncert Tomáše Kluse před jeho plánovanou roční pauzou. Zóna alternativního umění, určená pro všechny přemýšlivé lidi, kteří neplují v hlavním proudu, přivítá třeba Republic of Two nebo Sunflower Caravan, a především Michala Pavlíčka s Monikou Načevou. Nabídku doplní ještě Zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními scénami, workshopy a dalšími zábavnými aktivitami a scéna Divadla Za plotem, kde budou účinkovat zejména významné pražské divadelní soubory.

MEZI PLOTY - STREET MUSIC STAGE
26.9.2015 (12:00) - 27.9.2015 (23:00)

Psychiatrická nemocnice Bohnice, Ústavní 91, Praha 8

Live: Prago Union, Orion, Ego, Lipo,Yanna, Rest & MC Grey, Fast Food Orchestr, Gipsy.cz, Atmo Music, Blue Effect, Rybičky 48, Eddie Stoilow, Sto zvířat, Vltava, Ivan Hlas, …
DJs: Doemixxx, Fatte, Sakal

23. ročník festivalu Mezi Ploty v psychiatrické léčebně v Bohnicích.

začátek: 12.00
vstup: 500,- / 300,- (jeden den)
info: www.meziploty.cz

PhatBeatz k tématu: 

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování