SLIDER, SOTEN a MR.DHEO v Olomouci

px

StreetArt Festival je jedinečný festival v České republice, zaměřený na graffiti a streetart, který se letos uskuteční v centru hanácké metropole ve dnech 9. – 13. září 2015 v rámci Dnů evropského dědictví. Projekt navazuje na předchozí exhibice současného graffiti a streetartu, které již v minulosti v Olomouci proběhly, nově je však unikátní příležitostí pro návštěvníky seznámit se s tvorbou nejen špičky české streetartové scény, ale pokochat se také kousky od nejlepších streetartových umělců z různých koutů Evropy.

Festival se koná pod záštitou města Olomouce, jako tomu je již od roku 2010, kdy proběhl vůbec první oficiální ročník pod názvem Live Graffti Show. Umělci již malovali například v prostorách olomouckého S-Clubu, na Horním náměstí či v loděnici UP v Olomouci-Lazcích. Tentokrát se hlavní středisko události přesouvá přímo do centra metropole, kde bude pomyslným plátnem pro výtvarníky obrovská boční zeď v proluce vedle Divadla Hudby v Denisově ulici. Další velký prostor je pro umělce vyčleněný v areálu FN Olomouc, kde se budou účastníci realizovat na boční ploše panelového domu.

Již potvrzenými účastníky ze zahraničí jsou: Mr.Dheo z Portugalska, Soten z Dánska a Slider z Německa, ke kterým se připojí několik dalších českých umělců z Olomouce, Prahy, Ostravy či Brna, mimojiné například Piano33 a Pauser.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program, krom samotné realizace muralů v ulicích Olomouce se mohou těšit například na výstavu umělecké tvorby jednotlivých účastníků, která proběhne v prostorách kina Metropole, či na zajímavou přednášku v rámci Petcha Kutcha Night o tom, jak samotný projekt Streetart Festivalu vznikal a kdo za ním stojí. Následovat bude sobotní afterparty v Metro Chillout Clubu a závěrečný den festivalu zakončí Street Party přímo v centru u zdi na Denisově ulici, v doprovodu prvotřídních DJs jako DTonate, Gasta, Nic Robertson a mnoho dalších.


MR.DHEO

Portugalsko

Po patnácti letech nepřetržité práce - Mr.Dheo působil ve více než třiceti městech po celém světě. I když v současné době spolupracuje s renomovanými světovými značkami a společnostmi, ulicepro něj zůstává i nadále ideálním místem pro vlastní tvorbu.

Mr. Dheo


SOTEN

Dánsko

Jméno Soten je synonymem pro vizuálního streetartového umělce z Kodaně, Dánska. Za posledních 15 let se z mladého, lokálního writera vypracoval v uznávaného mezinárodního umělce, a to díky tvrdé práci, obětavosti, výborným dovednostem a svému osobitému stylu.


SLIDER

Německo

Slider je zástupcem německé školy. Se svou domovskou partou Bandits nedávno oslavili 20 let ve hře.


PAUSER & PIANO33

Česká Republika

Pauser je jedním z pozoruhodných českých současných streetartových umělců. Začal experimentovat s graffiti již na základní škole v 90. letech. V jeho uměleckém stylu se odráží čisté grafické prvky, jeho písmo je charakteristické svými funky tvary a expresivními barvami.

Piano33 začínal se streetartem na začátku 90. let v Ostravě, industriálním městě plném horníků, šedi a kouře. Právě snaha oživit šedivé městské prostředí se odrazilo na jeho nezaměnitelném stylu plném barev a efektu 3D, neboť, jak sám Agasi říká, rád vidí písmena i z jiných úhlů.


STREETART FESTIVAL OLOMOUC 2015

9. - 13. 9. 2015
Olomouc

Hosté: Mr.Dheo (PT), Soten (DK), Slider (DE), Pauser (CZ), Piano33 (CZ), …

Kompletní program SAF Olomouc 2015

9. - 13. 9. 2015 // Realizace muralů // ul. Denisova 35 a Fakultní Nemocnice Olomouc
10. - 13. 9. 2015 // Výstava uměleckých prací SAF // Galerie Metropol, Olomouc
11. 9. 2015 // Pecha Kucha Night // Kino Central, Olomouc
12. 9. 2015 // Street Art Festival Party // Metro Chillout Club, Olomouc
13. 9. 2015 // Street Party // Denisova 35, Olomouc

STREETART FESTIVAL OLOMOUC 2015

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

INSIDERS LIVE

29.12.2018 (22:00)
Palác Akropolis - Malá scéna, Kubelíkova 27, Praha 3 - Žižkov

Live: MC Louis De Fumés, Kája Pičman (trumpeta)
DJz: Coolcream, Bica, Nakashi

začátek: 22.00
vstup: 50,-
info: www.insidekru.com

GRAFFITI ROCK JAM #12

20.4.2019 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

12. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/324287125066383