Stop Zevlingu na Černém mostě letos po osmé

px

Open air akce Stop Zevlingu se rozrůstá. Program na pražském sídlišti Černý most se poprvé rozrostl do dvou dnů. Vystavme společně o víkendu 13. - 14. září hudbou, sportem a zábavou stopku Zevlingu.

Projekt Stop Zevling si stanovil bohulibé cíle. Již osmým rokem se snaží oživit sportem a kulturou fádní sídlištní život, inspirovat jeho obyvatele k navazování společenských vazeb, spontánnímu setkávání a vzbudit v nich zájem o místo, kde žijí. Stop Zevlingu pořádají mladí lidé, kteří na tomto sídlišti vyrůstali, znají jeho problémy a potřeby. Pořadatelé akce chtějí inspirovat obyvatele a především mládež k aktivnímu trávení svého volného času. Stop Zevling se postupem času stal největším volnočasovým festivalem tohoto typu na Praze 14. Festival připravuje mladý tým za pomoci partnerů zdarma, vstup je na něj vždy volný.

Vzhledem k rozrůstajícímu se programu, který rok od roku nabývá na pestrosti, se rozhodli požádat příznivce akce o drobné příspěvky prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit. Ještě více než tři týdny mají na to, aby vybrali cílovou částku 80.000 Kč. Nejnižší výše příspěvku je stanovenana symbolických 50 Kč, sbírka je otevřená i potencionálním sponzorům, kteří se mohou stát partnery akce za pouhých 4.500 Kč.

Letošní ročník Stop zevlingu odstartuje již v pátek 12. 9. Warm up večírkem, na kterém budou moct návštěvníci díky Kinobusu Dopravního podniku HMP shlédnout český snímek s trochu zavádějícím názvem Polski film.

Víkendová akce je rozdělena na několik sekcí. Sport Jam v areálu ZŠ Vybíralova nabídne návštěvníkům v sobotu možnost za hudebního doprovodu Djs (Adzi, Probe a Reverz) zahrát si fotbal, streetball, nohejbal, petanque, ping pong nebo např. free croquet. Registrace se provádí na webu stopzevling.cz v sekci sport jam a je zcela zdarma, hraje se o věcné ceny.

Hlavní hudební program v sobotu proběhne pod názvem Street Jam v areálu Plechárny, místního kreativního a volnočasového centra. Největším lákadlem line-upu bezesporu bude vystoupení známých hiphopových person pražské scény rapperů La4 a DJe Wiche. Program na Street Jamu začne ve čtyři hodiny odpoledne a v hodinových intervalech na pódiu speaker Poeta přivítá následující Djs, producenty a rappery:

16.00 - 17.00 . DJ Lil Rowa
17.00 - 18.00 . DJ Kolack
18.00 - 19.00 . Lonely virgin robots
19.00 - 20.00 . Pharaoh Galactic + WS
20.00 - 21.00 . U-Cee & Boldrik
21.00 - 22.00 . La4 a DJ Wich

Místní skatepark bude v sobotu od 12:30 hostit velké finále skateboardové tour pro nesponzorované jezdce + best trick contesty, Plechárna zažije také Koloběžky Jam. Hudbou a sportem ovšem programový výčet akce nekončí. Těšit se můžete také na stand-up comedy Petra Vydry a Dominika Heřmana Lva Na Zevláka, módu, ručně dělané šperky adoplňky si budete moct pořídit na Zevlmarketu, na Grafficon Zone můžete ocenit graffiti exhibici.

Nedělní program se od desáté hodiny ranní odehraje v duchu tzv. Family Jamu. Jak již název napovídá, tento den si užijí především rodiny s dětmi. Až do dvaadvacáté hodiny se budou v okolí Plechárny střídat divadlo pro nejmenší, pohádky, kapely, reprodukovaná hudba, promítání filmů a nebo například hry pro děti.

Stop Zevlingu je akce, která se rozrůstá i do dalších měst. V červnu si tuto akci užili lidé v Ostravě, ještě před vyvrcholením letošní tour na Černém mostě proběhne obdobná akce 6. září v Plzni.

Crowdfundingovou sbírku na podporu akce najdete na adrese HitHit.com.

Stop Zevling 8. promoset - D'n'B

Stop Zevling 8. promoset - House

Stop Zevling 8. promoset - Psytrance


STOP ZEVLING 2014

13. - 14. 9. 2014
Areál ZŠ Vybíralova / Plechárna, ul. Bryksova, Praha - Černý Most

Live: La4 & DJ Wich, Lonely virgin robots, Pharaoh Galactic + WS, Messenjah, U-Cee & Boldrik, …
DJs: Probe, Adzi, Reverz, Lil Rowa, Kolack, …
Speakers: Lucie Stará, Poeta, Ivana Gribbin Gribovská

finále skateboardové tour pro nesponzorované jezdce + best trick contesty, koloběžky jam, Na Zevláka (Stand-up commedy / účinkují Petr Vydra & Domink Heřman Lev), zevlmarket, In Motion Le parkour zone, discgolf, grafficon zone, Slam Dunk contest, …

začátek: 10.00
vstup: zdarma

STOP ZEVLING 2014

PhatBeatz k tématu: 

Komentáře

Break?

Žádnej break.. Organizátoři.. kde to jsme.. kultura na nic...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

INSIDERS LIVE

29.12.2018 (22:00)
Palác Akropolis - Malá scéna, Kubelíkova 27, Praha 3 - Žižkov

Live: MC Louis De Fumés, Kája Pičman (trumpeta)
DJz: Coolcream, Bica, Nakashi

začátek: 22.00
vstup: 50,-
info: www.insidekru.com

GRAFFITI ROCK JAM #12

20.4.2019 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

12. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/324287125066383