Tereza Černá - New Cute Cut

px

Výstava New Cute Cut představuje čistý řez tvorbou Terezy Černé. Své příběhy a vize v podobě čisté malby přesunula na zeď kavárny. Naproti tomu některé ze svých postav ponechala na plátnech, jako portrétní galerii zboštělých tvorů … jakýchsi bůžků. Právě jim určila na výstavě nové, výsostné místo věčného portrétu.

Tyto postavy se nám představují jako právoplatné bytosti, aniž by se jich divák musel ptát po jejich původu. Zná je z autorčiných děl a tuší je z vlastnich prožitků. Jsou v každém z nás. Jsou průvodci a strážci nás samotných. Díky nim můžeme pozorovat její tvorbu, věřit jí a instinktivně vnímat co se v ní odehrává.

Jejich podoba není jen jednoduchým zobrazením. Čistá radost z malby donutila Terezu zpodobnit tyto portréty v lechce abstraktním, téměř automatickém projevu. To co se skrze jejich podobu dere na povrch je autorčina imaginace a formální maliřská vyzrálost. Tímto způsobem dává své malbě nový život a svým tvorům opodstatňuje jejich bytí. Již nejsou svázáni svým přiběhem. Obklopeni skutečným životem se objevují ve zcela novém světle. Jejich touha po zrodu se naplnila.

Vernisáž odstartuje výstavu v sobotu 28. června v 18.00. Na výběrovou kávu, domácí zákusky/limonády a plátna Terezy Černé se můžete zajet podívat celé prázdniny. Výstava končí poslední srpnovou sobotu.


NEW CUTE CUT

28. 6. - 30. 8. 2014
Café Na kole, Velké náměstí 130/24, Hradec Králové

Vystavuje: Tereza Černá
Kurátor: Matěj Nývlt

začátek: 18.00
vstup: zdarma

.Tereza Černá - New Cute Cut

PhatBeatz k tématu: 

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování