VEC - Dobré Ráno

px

Vec je zpátky! Někdejší vůdčí osobnost skupiny Trosky, nejslavnějšího hiphopového spolku na Slovensku, právě natáčí sólové album. Datum vydání desky s pracovním názvem Dobré ráno je naplánováno na 28. 2. 2005.

Česko-slovenský hip hop se v současnosti těší nebývalému zájmu, aktivitou hýří především slovenští tvůrci a Vec patří určitě k nejpopulárnějším. A nejen u našich východních sousedů. Jakožto člen legendárního uskupení Trosky stál u zrodu tamní scény a výrazně ovlivnil její formování. Eponymní debut Trosek z roku 1997 spoluurčoval základní postoje slovenského rapu a dodnes je považován za stěžejní nahrávku žánru. Trosky ovšem na svou pozoruhodnou prvotinu nikdy nenavázali, skončili dřív, než stihli nahrát druhé album.

Vec se začal věnovat hlavně DJingu, k mikrofónu se dostával spíš sporadicky jako host na nahrávkách svých kolegů, případně dodával sólo skladby na různé specializované kompilace a maxáče. Jeho jméno se objevuje na deskách dvojice Indy&Wich, Čistychova, Kontrafakt, H16, samplerech Planet Sound či From Amsterdam To Praha. Aktuálně rovněž přispěl k úspěchu desky Time Is Now producenta Wiche, kde má skladbu Čo to hrá.

Vec

Vec je nepochybně jedním z nejtalentovanějších a nejoriginálnějších raperů na území bývalého Československa. Jeho styl budí respekt, vysoce jsou ceněny především jeho texty, chytré, vtipné, vypointované. Kromě tradičních témat souvisejících se životem ve městě a na ulici dokáže Vec jako málokdo "zpracovat" hip hopu obvykle cizí náměty. V singlovém tracku Na horách třeba po svém komentuje výlet za sněžným dobrodružstvím. Když v jiné skladbě dává k dobru hlášku "ludia len rapujú o tom, ako rapujú, že rapujú, a nikto vlastně nevie, o čom rapujú", vtipně a zřetelně se vymezuje vůči "zbytku" domácího hiphopového peletonu. Vec nad věcí, Zeus hiphopové prérie.

Vec

"Vec patří mezi elitu ve všech třech věcech, do kterých dělá: jako MC, DJ i producent," hlásí specializovaný časopis Bbarák a na adresu nových skladeb dodává: "Nedbalá elegance nenuceně humorných rýmů s osobitým přednesem do charakteristických beatů, to ctí Vece i v roce 05."

Je zřejmé, že album Dobré ráno patří k nejočekávanějším rapovým deskám letošního roku. Jako hosty si Vec pozval spřízněné kolegy z H16 a Kontrafakt, nahrávku spoluvytvářeli také Kardinál Korec, Kam?čo?, Fikus aka Zverina nebo producent Jazzy. Hiphopová komunita se má určitě nač těšit. A nejen ona. V době, kdy se na Slovensku do finále blíží první série Superstar, která s sebou jistě přinese lavinu hudebního umělohmotného braku, nabízí Vec "krutú prózu", jasný názor, hodnotnou produkci, kvalitu.

Vec

Komentáře

supeeR: ) des tesiiii, """

supeeR: ) des tesiiii, """

priznavam sa mal som pomer s muzou .)

ja uz sem slysel v sampleru Na horach a je to vytecnej track. uz aby to bylo venku..

Konečně tady

Už bylo na čase,škoda že toho do ted vydal tak málo!Fakt jeden z nejlepších!

veccccc :)))))

verbalne velky dzakomo a v bare sa sprawa lakomo :-)))

vec je nejhustší týpek

hej, konečně cd od Vecka, je to fakt ten nejlepší raper... :-)

Vec je borec!podle mě

Vec je borec!podle mě nejlepší ze slovanska,kontra mu nesahaj ani po kotniky!!!!!hrozně se těšim na jeho nový cd!

cool

.

mam rad takovydle clanky

jinak dalsi jeho vostra hlaska je "patrim na podium jako ejakulat na brucho " :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování