Velká Sedma na Radiu1

Velkou sedmu, československou hitparádu Radia1 si v roce 1992 vymyslela a v život uvedla Jana Valková-Ježková. Název byl inspirován původním sedmimístným žebříčkem. Po Janině odchodu na mateřskou dovolenou v roce 1997 převzal moderování a přípravu Petr Ulrych, který do té doby moderoval hitparádu demokazet "Rockový šlahoun". Po jeho odchodu z R1 po zhruba roce a půl převzali Velkou sedmu společnými silami Dan Šabík a Tonda Kocábek, ke kterým se po několikaleté mateřské pauze připojila opět Jana Ježková, a tak v současnosti se o moderování dělí tato trojice. Počet míst v žebříčku i pravidla se v průběhu let drobně měnily, ale podstata zůstává stále stejná: mapovat veškerou nově vydanou českou a slovenskou hudební produkci v intencích programového zaměření R1 a upozorňovat na ni posluchače.

Velkou Sedmu můžete naladit 2x týdně a to premiéru v úterý večer a v sobotu dopoledne opakování. A ptáte se proč se o tomto vůbec zmiňujeme? Důvodů je několik. Zaprvé je zde možnost zaslat do Radia1 i svoji nahrávku. Zadruhé možnost hlasovat a ovlivnit tak pořadí Velké sedmy. Zatřetí jsou to pravidelně se objevující kapely nejen hip-hopového ranku.

Tento týden by Vás mohli zaujmout Notes From Prague s peckou ze své poslední desky Inconsistent Frames či alternativnější Vložte Kočku. Dále to jsou Sax ft. Rest s Řekni kde ty kytky jsou.

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

PANTOGRAFFITI JAM vol. 12

12.10.2019 (11:00)
stěna kolem areálu firmy Zetor, ul. Jedovnická, Brno

12. ročník graffiti jamu pod taktovkou Pantograffu.

Na místě bude zajištěný kompletní servis: prodej barev, točené pivo, chlazené limo a gril. Stejně tak bude zajištěn podklad.

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/465439814186572