Wonderland 2012 aneb divotvorný festival

px

Přijměte pozvání na divotvorný srpnový víkend s názvem Wonderland, který proběhne 24. - 26. 8. v Brništi u České Lípy. Připravovaný program nabídne mnoho zajímavostí a tato akce bude přístupná opravdu všem díky dobrovolnému vstupnému. Záleží proto na vůli všech návštěvníků, aby projekt Wonderland mohl pokračovat i v příštích letech.

Tak je to tady. Již za pár dní vypukne 1.ročník divotvorné události s názvem open-air Wonderland. První stavební kámen celého podniku byl vsazen již v minulém roce na artovém FreezeFestu, kde jste měli scénu s názvem Wonderland možnost navštívit. Slovo dalo slovo a rozšířený realizační team se rozhodl pokračovat, avšak v podobě samostatné akce, kde se opět klade důraz na pestrost celého dění. Především chceme nabídnout možnost strávit příjemný víkend, bez nesmyslných omezení, kterých si užijete dost na velkých festivalech. To dává prostor každému, aby byl součástí této akce. Areál lesního zátiší obce Brniště stal se tím nejlepším kandidátem. Sousedství lesa, výhled na úpatí Lužických hor, ale také vstřícnost místních zastupitelů nás nenechalo dlouho rozhodovat.

Teď již k samotnému programu. Hudební produkce bude rozdělena na 2 části - live stage vsazená do lesního amfiteátru, s možností tance i posezení, představí tempa divoká i hloubavá, nástroje živé i neživé, to vše propojené v dokonalé sonické symbióze. Páteční program otevře brnišťský rodák Daiff Cooker, kterému jsme již věnovali samostatný sloupek na našem FB. V hodinách večerních rozezní se gejzír hudeb ze všech koutů světa v podání Gadjo.cz, za podpory světově uznávaného heligonkáře Mária Biháriho. Tento vskutku zajímavý tandem byste si rozhodně neměli nechat ujít. Elektro-funková formace Atomic Gigolo nenechá jistě nic náhodě a předvede energickou show, při níž budou vaše střevíce úpět.

Cirkusové šapitó, kde se bude odehrávat většina DJské produkce, je kapitola sama pro sebe. Průměr bezmála 24 m, profi zvukový aparát Noise Control o síle 20 kW, bohatý světelný park, UV dekorace - to vše díky podpoře legendárního soundsystemu Mayapur a místní crew DJs Northspace.cz. Páteční odpoledne odstartujeme experimentálními vyhrávkami, přes asijský underground a večerní program bude věnován především „bassové hudbě“ Uslyšíte přední české producenty v čele s Philipem T.B.C. – tradiční beatjugling, eklektický mix a čudlíková mačkatida na kontroleru Maschine. Do rána pak electro-breaky a houževnaté DnB.

V pátek i sobotu se kromě tance a poslechu můžete zúčastnit a zapojit do jednoho z bodů bohatého doprovodného programu. V prostoru kreativní čajovny budete mít možnost uvařit si mnoho druhů čaje a čajovna též nabídne v neděli přes den čajový dýchánek, aneb čaje pro vás zdarma. Dále zde bude možné promítnout vaše vlastní fotky a připravena je také instalace 3D objektu. V sobotu od 15:00 bude k vidění rovněž mini vernisáž výtvarnice a ilustrátorky Jitky Šobrové a jejího cyklu akvarelů věnovaný dílu K.H.Máchy. Dalšími vystavujícími budou Macomix a Daniel Krejbich, který svými UV obrazy dodá lesk DJ stage. V sobotním odpoledni budete také svědky zasáhu dobrovolných hasičů obce Brniště!

Na vlastní kůži si budete moci vyzkoušet proces výroby ručně vyráběných smaltovaných šperků z dílny libereckého Františka Kratochvíla, nebo si zakopit výrobek z chráněné dílny Tulipán, či od Jany XYZ. Kdo má raději hudbu, ocení v sobotu krátký, avšak zajímavě zásobený vinyl shop Phono.cz. Také bubnovat a žonglovat se na akci Wonderland můžete naučit pod kvalifikovaným vedením a připravena je i fireshow pod taktovkou Firelovers.cz.

Podstatná informace pro všechny rodiče je festivalový dětský koutek, ve kterém se milerádi postaráme o vaše ratolesti.

V přůběhu celého dne se na vás budou linout tóny chillové, beaty v rytmu funky, k večeru pak přistoupíme k hip-hopovém bloku se squadrou Inside Kru. Divotvorný charakter podpoří kouzelník Čaroslav se svou magicko-levitační show, která bude zároveň vstupní branou do pásma sofistikované elektroniky, které odstartuje nu-skool-indie-trip-hopové uskupení Monoskop, audiovizuální laboratoř Grey Goo Synapsis a zlatý hřebem večera budou omamní Narcotic Fields! Northspace.cz šapitó si v sobotním večeru srovná beaty do latě. Čekejte selekci převážně 125-135 BPM od klasického houseu, přes garage, breakbeat, tech-house a nad ránem už ryzí techno smršť. Pokud je v hudebním programu někdo, o kom lze s klidem tvrdit, že slyšel vše, tak je to legenda pražského Radia 1 – Josef Sedloň a ten bude tím hlavním tahounem sobotní cirkusové horečky. Za zmínku rozhodně stojí také pražský jednočlenný projekt Sonority, kterému vychází realeasy po celém světě a praotec již zmíněného Mayapur sound systemu - Z-Aires.

Více informací hledejte na oficiálních stránkách festivalu www.w-land.cz.

Wonderland 2012

LineUp:

PÁ 24.8.2012 // Northspace.cz DJ stage
16:00 . Jah Army
17:30 . DJ Mama Apache
19:00 . DJ Coolcream
20:30 . DJ ANS
22:00 . Jock The Lock
23:30 . DJ Philip TBC
01:00 . DJ Merak
02:30 . DJ DaRoot
04:00 . DJ Wossa82
05:00 . DJ Bubeak
06:00 . konec

SO 25.8.2012 // Northspace.cz DJ stage
12:00 . Bica
13:30 . DJ Mikuláš
15:00 . Mr. Ultrafino
17:00 . DJ Beduan
18:30 . DJ Éro
20:00 . Curfew
21:30 . DJ Sokič
23:00 . Sonority
00:30 . DJ Josef Sedloň
02:00 . DJZ-aires
04:00 . DJs: Biker + Xdoome
06:00 . konec


WONDERLAND 2012

24. - 26. 8. 2012
open-air, Brniště (u České Lípy)

Live: Monoskop, Acme, Atomic Gigolo + Zuzana Miková, Kittchen, Forma, Gadjo.cz & Mário Bihári, …
DJs: Josef Sedloň, Philip T.B.C. Merak, Synaptik, ANS, Jock The Loc, DaRoot, Perfect Unity, Mikuláš, Mr. Utrafino, Curfew, Beduan, Acme, Éro, Daiff Cooker, Inside Kru DJs, Biker, Wossa82, Z-aires, Sonority, …

Doprovodny program: Almost Famous (graffiti exhibition), Daniel Krejbich (výstava, live paint show), fireshow, Jitka Šobrová (výtvarnice, ilustrátorka), kouzelnická show, dětský koutek, Macomix (art exhibition), bubenická meditace + workshop, vinylshop, prodej ručně dělaných šperků, Veggie Parade (za práva zvířat a lidí), Sdružení Tulipán (prodej výrobků z chráněné dílny), Sbor dobrovolných hasičů Brniště (požární útok a zásah), kreativní čajovna, František Kratochvíl (šperky ze sypaného smaltu), žonglování pro všechny, …

začátek: 12.00
vstup: zdarma / 100,- (parkovné/vůz)
info: www.w-land.cz

Wonderland 2012
Wonderland 2012 - mapa areálu

PhatBeatz k tématu: 

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování