Zlom se v pase 2.

px

V sobotu 6. 12. 2003 se konal už druhej díl b-boyingovýho battlu, kterej je trošku odlišnej oproti český klasice. Šlo především o čistou akci, bez jakýkoliv medializace a nároku vydělat keš. Takže to byla spíš punková akce, jelikož jsme si s ničim nijak nelámali hlavu od začátku až do konce.

To platí i o letáku, kterej byl asi nejpunkovější, i když v tom byl úmysl, i o místě konání a hudbě z jednoduchýho mixu a dvou repráků. Battle proběh v tělocvičně ZŠ Hloubětínská, kam chodíme už asi 3 roky trénovat, takže je pro nás domácím prostředím.

Důležitý je zmínit, že náš kámoš Yakuza (02redstars) pořádal zhruba před rokem akci Zlom se v Pase 1, která probíhala ve Vyškovskejch kasárnách. Jelo to na stejnejch principech, ale díky neúspěšný reklamě a lenosti některejch pozvanejch přijeli nakonec jenom 4 party a proběhlo to dost odlehčeně, ale v příjemnym duchu.

A proč Zlom se v Pase? S klukama pořád čumíme na americký, francouzský a španělský videa, a to je samá angličtina a všechno BBOY a SESSION a BATTLE a tak, no a řekli jsme si, že dáme nějakej českej pure název, aby jsme to hodili jinam, protože všichni do teď jeli takový slabý náhražky a každej musí uznat, že takhle je to korekt.

Když to tak vezmu, tak tohle byla naše první větší akce. Nic jsme od toho nečekali, vlastně se řeklo, že nakonec stejně nikdo nepřijede, tak si zatrénujem jako vždycky, ale byli jsme ve finále mile překvapený.

První, co se řešilo, bylo místo konání a kdo bude sedět v porotě. Tělocvična byla jasná, tak se začalo diskutovat o tom, kdo by to měl nejlíp ohodnotit. Ze zkušeností z většiny českejch soutěží a podobnejch pokusů to byla porota většinou buď hodně pure oldschool, kterej už nějak nevnímá vývoj, nebo i cizina, která je ale na úplně stejný úrovni. V první řadě to byl už zmíněnej Yakuza, kterej prostě "ví", dál Loun (02rst), Capone ze Slovenska, Zdenál (OneLoveElephant) a posledním byl Wláďa - jako jedinej netanečník, ale o to víc nezávislej a čistě smýšlející člen poroty. Myslím, že s touhle sestavou se ukázal další posun českýho b-boyingu někam dál. Yakuza, kterej vždycky drtil a patří mezi tvz. elitu, Loun kterej už je dlouho ve hře, chápe principy čistoty a stylu, Capone ze Slovenska - náš kámoš, kterej je komplexní tanečník, Zdenál, kterej sice už skoro zapadá do českýho oldschoolu, tak si jede hodně travelling, takže má super rozhled a... Wláďa, kterej fakt dobře okořenil tuhle sestavu svejma názorama a byl hodně velkou posilou do teamu. Ale i on čekuje b-boying nějakou tu dobu, takže taky ví.

Porota především hodnotila (možná poprvé v ČR) opravdu všechno. A to power moves, styl, tanec, provedení, čistotu, jistotu a sebevědomí bboye, celkovej jeho taneční projev, ale i charakter a chování. A to byl možná další "ZLOM" v českym b-boyingu. Při vymejšlení toho všeho jsme hodně čerpali ze soutěží z Francie, kde jsme tohle léto 2x byli a to nám lehce otevřelo oči. Jak už francouzská Total Session v Grenoblu, tak i Battle of the year Francie v Montpellieru. Náš úmysl byl především udělat opravdovou soutěž pro kluky, kteří si fakt chtěj zatancovat a pobavit se tak. Akce probíhala jako jedna z prvních odpoledne, což u náš není moc zvykem. Nešlo ani o mejdan s kapelama a Djema o půlnoci. Byla to čistě b-boyingová sportovní akce. Na nic jsme nespoléhali, měsíc předem jsme si sedli, řekli že uděláme akci a veškerá příprava probíhala naprosto v klidu. Dalším nápadem bylo pak udělat battle Dva proti Dvoum, což u nás taky není zvykem. Především šlo jen o to, zatancovat si.

A tak jsme v sobotu ve dvě hodiny otevřeli připravenou tělocvičnu, a s překvapením začali pouštět první příchozí. Snažili jsme se, aby nevznikl časovej skluz, a to se i povedlo. Celou dobu hrály rapy ze zapůjčenýho mixu, kterej měl ale jenom jednu mechaniku na cd a to se v battlech moc neosvědčilo. Je dost těžký sehnat dje, kterej by nám hrál to, co mi chceme, takže jsme to hodili na cedečka. Pár lidí se přišlo jenom tak podívat, přijeli i bboyové, který se taky jenom dívali - jako to sem moc nepochopil, měli zdravotní výmluvy a tak. Nakonec i 24 bboyů, který se zaregistrovali, takže to máme 12 dvojic.

Každá z nich zaplatila startovný, ve tři hodiny se ukončila registrace a všechno začalo. Některý kluci se ještě rozcvičovali a tancovali ve dvou kolečkách okolo. Potom co jsem představil porotu, se z 12ti partiček vylosovalo, kdo bude proti komu při prvních šesti battlech. Pravidla totiž zněla: máme 12 dvojic, po vylosování kdo bude proti komu, porota vybere ze 6 battlů, 8 nejlepších dvojic bez ohledu na to, kdo byl v battlu horší, či lepší a těchto 8 dvojic už postoupí do semifinále, dále pak 4 dvojice do demifinále a 2 dvojice do finále (klasickej systém pavouku). Při tom má každá dvojice při battlu 4 vstupy, tzn. že každej člen dvojice může při battlu vstoupit dvakrát, nehledě na čas.

První battly proběhly takto:

 1. Alf / Sully (Disco Satellit) vs. Nordine / Jay Dee (Funky crew)
 2. Fox / Tomáš vs. Karel / Koudy (02allstars projekt)
 3. Cruis / Zajíc vs. Honza / Eclipse (Disco Satellit)
 4. Dennis / Peťo vs. Hřebyk / Příhoďák (Next Generations Stars)
 5. Ivan / Adam vs. Siňor / Julek
 6. Masař / Palicz (Next Generation Stars) vs. Proky / Kamil.

8 nejlepších dvojic postoupilo do battlů, které opět vylosovala porota:

 • Alf / Sully vs. Siňor / Julek
 • Karel / Koudy vs. Cruis / Zajíc
 • Honza / Eclipse vs. Masař / Palicz
 • Příhoďák / Hřebyk vs. Dennis / Peťo

Zvítězili a utkali se:

 • Alf / Sully vs. Cruis / Zajíc
 • Honza / Eclipse vs. Příhoďák / Hřebyk

Pak už přišlo finále Alf / Sully z Ústí proti Příhoďákovi a Hřebykovi z Mělníka, kde podle poroty byli o "něco" lepší kluci ze soutoku Vltavy a Labe. Takže si odvezli prize money a trička s logem souteže.

V battlech sem poprvý viděl komunikaci mezi klukama, který si nadávali, přebíjeli se trikama, viděl sem čistý styly, krutý ale pak i stylový moves, mocný devítky, vruty ze všeho do všeho, z lokte, fázovaný vruty … ach jo, bylo toho hodně. Ani jedna dvojice nepatřila mezi nějaký lůzry, ale každej ukázal něco, co bylo fakt dobrý a i v tý cizině by jsme mohli už na něco odpovědět. Momenty, kdy při battlu 2 kluci točej proti sobě hlavu a další dva skákaj na jedný ruce je fakt skvělý, byla tam super atmosféra, všichni se dokázali vyhecovat. Osobně se myslím, že porota ohodnotila všechno fakt dobře, a o výsledku pak nebylo pochyb. I když jsem klukům nezáviděl, protože někdy to bylo moc těžký. Po finálnim battlu pak porota i hlasovala. Když jsem slyšel porady poroty, fakt jsem byl překvapenej, a bavilo mě poslouchat ty dojmy a fakt chytrý reakce. I ten Hřebyk, co šel do finále s dost naraženym kolenem zaslouží respekt, že to dal na vlastní riziko a i přesto nasolil. U vítěznejch NGS bylo vidět, že jsou zvyklý dělat battly, měli svoje rutines a to si i odjeli. Každopádně jsem tuhle akci dělal já a Karel. Myslím, že proběhla v naprostym poklidu, pomáhala nám naše parta se všema možnejma věcma a za to fakt děkujem. Děkujem porotě i lidem, co přišli a hlavně těm, co zatrsali. Taky dík za support Phatbeatz.cz a BoomBap shop.

Byl to zas další posun bboyingu v ČR, i když třeba malinkej, ale i to je potřeba. Už na 20.března 2004 plánujeme Zlom se v Pase vol.3, a jak název napovídá, bude to zřejmě battle 3 proti 3. Uvidíme...

PEACE - Toky

Zlom se v pase vol. 2. - Hloubětín, Praha (6.12.2003) | foto © Tacud

 • 01zlomsevpase2
  01zlomsevpase2
 • 02zlomsevpase2
  02zlomsevpase2
 • 03zlomsevpase2
  03zlomsevpase2
 • 04zlomsevpase2
  04zlomsevpase2
 • 05zlomsevpase2
  05zlomsevpase2
 • 06zlomsevpase2
  06zlomsevpase2
 • 07zlomsevpase2
  07zlomsevpase2
 • 08zlomsevpase2
  08zlomsevpase2
 • 09zlomsevpase2
  09zlomsevpase2
 • 10zlomsevpase2
  10zlomsevpase2
 • 11zlomsevpase2
  11zlomsevpase2
 • 12zlomsevpase2
  12zlomsevpase2
 • 13zlomsevpase2
  13zlomsevpase2
 • 14zlomsevpase2
  14zlomsevpase2
 • 15zlomsevpase2
  15zlomsevpase2
 • 16zlomsevpase2
  16zlomsevpase2
 • 17zlomsevpase2
  17zlomsevpase2
 • 18zlomsevpase2
  18zlomsevpase2
 • 19zlomsevpase2
  19zlomsevpase2
 • 20zlomsevpase2
  20zlomsevpase2
 • 21zlomsevpase2
  21zlomsevpase2
 • 22zlomsevpase2
  22zlomsevpase2
 • 23zlomsevpase2
  23zlomsevpase2
 • 24zlomsevpase2
  24zlomsevpase2
 • 25zlomsevpase2
  25zlomsevpase2
 • 26zlomsevpase2
  26zlomsevpase2
 • 27zlomsevpase2
  27zlomsevpase2
 • 28zlomsevpase2
  28zlomsevpase2
 • 29zlomsevpase2
  29zlomsevpase2
 • 30zlomsevpase2
  30zlomsevpase2
 • 31zlomsevpase2
  31zlomsevpase2
 • 32zlomsevpase2
  32zlomsevpase2
 • 33zlomsevpase2
  33zlomsevpase2

Komentáře

pic

hej lidi jak je to vidko zlom se v pase tak bych vas chtel poprosit jesli by ste mi do mailu nehodily to jemeno toho songu co hraje zatim
dik moc cuzzz

jo to fakt husty a celkem

jo to fakt husty a celkem dobry tričky (crew tabor)

Bonusovy videa

z akce cekejte jako darecek k vanocum az to sestriham

dobra prace kucka....

supr akce...co vic dodat...prijemna nenuncena atmosfera...

TOKY

Pindo tak az ted jsem se dostala na net a cetla si i ten twuj clanek a jako mas muj respekt asi to musela bejt fakt kruta akce tak doufam ze na te dalsi nebudu uz chybet pa pa pusinu fif.

Cpt. Tacudovi:

Tak na ty videa se mooc tesim!Shlidla jsem dve z b-boy.cz,tak doufam,ze budou aspon stejne tak dobry :)

tywoe,to psal ja a ne

tywoe,to psal ja a ne kodel:-(, ale v pohodě,fakt se těšim na trojku,fakt to vychytáme, a s tou reklamou, jako to kdo byl na netu si toho nemoch nevšimnout, ale ty letáky byly jenom v boom bapu no:-(, poučili jsme se!!!

PURE!!!

PURE!!!

NaGaSaki

As salaam alaikum,chtel bych podekovat klukum z 02 za to,ze usporadali takovou korektni akci,ale zaroven bych mel 2 pripominky...jedna se o jmena-ne Hrebyk,ale Hrebyck a pak taky ne NextGS,ale NewGS..ale co...mir
Jo a pro Veru..kolinko nic moc..tak jestli chces muzes mi ho pofoukat..:)

...to cube222

...kdyz furt nekde cmaras po zdech,taxe nediv ze nestihas breaky!!! :)... peace!

zlom se v pase 1

jooo jednička loni byla moooc dobrá akce :o)))) Sice trochu punk...ve starým vojenským kině kde šlehaly plameny z elektrickejch zásuvek a podobný srandy. Z toho že jsme jim tam soláč zavrtali přímo do podlahy myslim taky neměli moc radost....Doufám, že trojka nebo aspoň čtverka bude zase u nás. Škoda že jsem dvojku neviděl...

Akcicka to byla fakt moooc

Akcicka to byla fakt moooc dobra! :) Hrebyckovo kolinko snad bude v poradku,doufam! Tesim se na pristi Zlom se v pase! Mimochodem ten nazev je sqelej!:)

aja jaj

hele kluci vy ste ale smradi u buchty za barakem je takovejhle mejdan a vy mi nic nereknete jo??cc cc teda teda :)))))))piss yo more a priste vo tom chci vedet :))))))

Z fotek vypadá, že to byla

Z fotek vypadá, že to byla hezká podívaná a tak mě mrzí, že jsem o ní nevěděla. Kde bylo zveřejněno, že se to vůbec konalo? Nikde jsem ani na zmíněnej leták nenarazila. Mimochodem se mi moc líbila (alespoň z těch fotek) ta atmosféra. Myslím, že taková ta domácí pohoda, kde to není takový předimenzovaný třeba už jen světlama, barvama se u nás už moc nevidí. Tak vám držím palce do třetího "zlomsevpase" a jestli jsem nebyla slepá jenom já, tak dejte víc vědět.

K akci ZlomSeVPase2

Díky kluci, po dlouhý době zase bavilo koukat déle než 10 minut na breakdance.

Specialní dík Kodel&Yakuza + TOKY za tenhle peknej report. Máte náš support pro příště a už se na trojku zlomsevpase všichni z phatbeatz těšíme.

Peace

Mám dotaz! Jak to vypadá...

.. s tím kolenem jednoho z účastníků?

Ola, Tores Ibages!!!Mucho

Ola,
Tores Ibages!!!Mucho pohoda

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #11

28.4.2018 (11:00)
stěna PBS Industry, Průmyslová 162, Třebíč

Jedenácté pokračování Graffiti Rock Jamu v Třebíči.

mobilní Pantograff shop, hudba, točené pivo, …

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.phatbeatz.cz / www.facebook.com/events/978182915656837

PANTOGRAFFITI JAM vol. 8.

19.5.2018 (11:00)
stěna fabriky Zetor (ul. Jedovnická) / Herna, Dornych 2a, Brno

V sobotu 19. 5. 2018 proběhne na zóně Zetor v pořadí 8 pokračování graffiti jamů Pantograffiti Jamu. Večer se můžete těšit na první hiphopový mejdan v klubu Herna s DJs Arse, Five a Rubenz.

mobilní Pantograff Art Store: barvy, trysky, latexy, …
občerstvení: pivo, nealko, gril
rezervace: Pantograff
od 21.00 afterparty v klubu Herna s DJs Arse, Five a Rubenz

začátek: 11.00
vstup: zdarma / 120,- (afterparty)
info: www.facebook.com/events/240765703153180

PHTBTZ GRFFNCK JAM 2018

26.5.2018 (12:00)
Belárie / Orionka, ul. Mezi Vodami, Praha 4 - Modřany

Po roce pauzy je zpět jam k dvojitému výročí.

Server PhatBeatz.cz slaví 16 let monitoringu hry.
Urban store Graffneck slaví 13 let ve hře.

začátek: 12.00
vstup: zdarma
info: www.phatbeatzjam.cz / www.facebook.com/events/1763767683688381