Awesome; I Fuckin' Shot That!

px

Dne 9. října 2004 před vyprodaným koncertem v newyorské Madison Square Garden rozdali Beastie Boys mezi své obecenstvo padesát kamer. Z padesáti různých perspektiv tak vznikl energií nabitý dokument, který diváka vrhá do víru živého vystoupení legendární kapely. Film Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí (Awesome; I Fuckin´ Shot That) je výsledný unikátní dokument, který dynamicky zachycuje širokou paletu zážitků z živého koncertu. Do českých kin bude uveden 26. října 2006, premiérová party se koná 19. října 2006 v pražském Paláci Akropolis. Film byl poprvé uveden na festivalu Sundance letos v lednu.

Ve filmu vystupují členové Beastie Boys - Mike D (Michael Diamond), Ad Rock (Adam Horovitz), MCA (Adam Yauch), Mix Master Mike a také několik speciálních hostů.

Inspirací pro unikátní dokumentaci vystoupení se stal pro režiséra Adama Yaucha nepříliš povedený záznam koncertu, který umístil na internetové stránky Beastie Boys jeden z fanoušků. Byl to krátký, asi třicetivteřinový záznam začátku našeho koncertu natočený na mobilní telefon," vzpomíná Yauch. "Měl sice špatné rozlišení, ale líbilo se mi, jakého efektu dosáhl ten člověk tím, že telefon držel v ruce. Byla to věc nabitá živelnou energií. Napadlo mě, že by bylo zajímavé natočit tak celý koncert, dodává.

Tři dny před koncertem v Madison Square Garden uveřejnili Beastie Boys na svých webových stránkách oznámení, kde vybízeli fanoušky, aby se zapsali jako "kameramani". Jedinou podmínkou bylo zakoupení vstupenky na newyorský koncert. Instrukce zněly: Jakmile na pódium vystoupí Beastie Boys, začněte točit. A nepřestávejte, dokud neskončí. Adam Yauch záměrně omezil pravidla na minimum, aby tak nechal co největší prostor individuálnímu pojetí.

Film do českých luhů doveze společnost Aerofilms a k tomu vyhlašuje soutěž. Stačí poslat na info@aerofilms.cz do 15. září 2006 jakoukoli fotku s tématikou Beastie Boys v rozlišení 300dpi a je možné se stát spoluautorem plakátu k filmu Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí. Plakát bude totiž složen z minimálně padesáti políček, která jsou vyhrazena pro vybrané fotografie. Fantazii se meze nekladou, nutné je však dodržet téma - Beastie Boys. Vítězní autoři získají vstup na premiérovou party, která se koná 19. října v Paláci Akropolis.

Komentáře

BB

jestli to nebude nuda. tocit mobilem je totiz podle me zabavny i v tom, ze to netrva dve hodiny...

d

jdu na BB

whua, nápad....:)

whua, nápad....:)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166