Creative Nomad Jukebox3 - specialista na hlučnou práci

px

Mezi výrobci MP3 přehrávačů si firma Creative vybudovala pevné místo, hlavně díky svým skvělým přístrojům s diskovou pamětí, proslulým spoustou funkcí, možností využití a podporou. Nyní se rozhodla znovu zaútočit na vaše peněženky a věřte, že obrana rozhodně nebude snadná. Její nejnovější bojový stroj se jmenuje Nomad Jukebox 3 a je to specialista na hlučnou práci.

Oproti předchozímu modelu je tenčí a lehčí, výrobce uvádí tyto parametry -velikost (mm) 123 mm x 130 mm x 35 mm, váha 289g bez baterií. Na předním panelu najdeme jedenáct tlačítek, kromě klasických přehrávacích funkcí vlastních každému přehrávači jsou zde navíc tlačítka Find, pro hledání songů v přehrávači a tlačítko EAX pro zapnutí vícekanálového zvuku. Další překvapení se skrývá na boku na levé straně, nahmátneme tam tlačítko JogDial určené kromě skrolingu po LCD displeji i pro psaní písmen abecedy po stisknutí tlačítka Find. Nomád je dále vybaven jak porty IEEE 1394 (FireWire) tak USB 1.1. Pro srovnání: 75 megabajtový soubor zkopíruje USB 1.1 za 2 minuty 25s zatímco FireWire si s ním poradí během 23 sekund. Na zadní straně Nomádu nalezneme dva audio výstupy. Na pravé straně je umístěn výstup na sluchátka, do nějž je možné připojit i drátové dálkové ovládání, a aby toho nebylo málo, tak vpředu na přístroji nalezneme IR port, přes který lze používat ovládání bezdrátové (to ovšem není standardní součástí přístroje). To vše ještě završuje optický a analogový vstup, jehož prostřednictvím můžete nahrávat v digitální kvalitě z libovolného zvukového zařízení (pokud ovšem máte správný kablík), nebo mikrofonu. Zaznamenávat zvuk můžete ve Wavech a v MPtrojkách. U MP3 souborů můžete v kvalitě volit mezi 7 bitraty od 64 kbps až do 320 kbps, snadno si podle hodnoty spočítáte, že se vám na menší z nabízených disků, vejde v nejnižší kvalitě okolo 90ti hodin záznamu. To už celkem jde ne? Wavy zase můžete nahrávat ve frekvenčním rozmezí od 11.025 kHz do 44.1 kHz.

Baterie dodávaná k nomádu má podle výrobce vydržet 11-12 hodin provozu při 50% volume, ovšem můžete si koupit i extra Li-Io baterku která by mela vydržet až 22 hodin.

Co se designu týče je Nomád spíš usedlejší, a než na extravaganci raděj vsází na střízlivost, ale každopádně nevypadá špatně, a to ještě ani nevíte, že si můžete zvolit mezi zeleným a modrým podsvícením displeje. Na co bych málem zapomněl, je největší výhoda diskových MP3 přehrávačů, totiž jejich kapacita. Nomad je k dispozici ve dvou variantách ve 20ti GB na kterou se vejde okolo 8000 pecek ve WMA a 5000 v MP3, a pak je možné koupit ještě dvojnásobnou variantu se 40ti GB počty uložitelných písniček si jistě vynásobíte sami.

NOMAD Jukebox 3 je podle mě dobrou koupí, za své peníze dostanete nejen, hudební krabičku, kterou jen tak nevyposloucháte, ale i poměrně hodně velký prostor na transport dat, což je v kombinaci s FireWire portem, ideální kombinace pro každého datového kouzelníka. Za zmínku navíc stojí i podpora Creativu, který ke svým produktům prodává celou řadu přídavných modulů nejrůznějších funkcí a celkem spolehlivě zajišťuje i nové verze firmwaru. Zkrátka: "Když si dobře vyberete, stačí vám jeden na celý život".

NOMAD Jukebox 3 - Údaje výrobce

EAX Smart Volume ManagementTM, Environmental Effects
Advanced EQ, Headphone Spatialization, Multi-Channel Effects
Time Scaling: Up to 1.5x faster or slower for audio playback
Adjustable Play Speed Available for voice/speech files and music
LCD Display 132 x 64 pixel resolution EL-backlit display (Blue/Green)
Recording Recording Formats: MP3 and WAV
Playback Formats: MPEG Audio Layer 3 (MP3), Windows MediaTM Audio (WMA) and WAV
Interface IR, USB, SB1394*, CreativeLink
Colors Available Silver/Blue faceplate
Audio Codec Support MPEG Audio Layer 3 (MP3), Windows MediaTM Audio (WMA) and WAV

Hardware Specifications

Memory 16MB DRAM buffer
Capacity: 20GB hard disk drive (333 hours at 128 kbps MP3 encoding) or 40GB hard disk drive (666 hours at 128 kbps MP3 encoding)
Signal to Noise Ratio Line-out - Up to 98dB
Headphones - Up to 96dB
Frequency Response 20Hz~20kHz
Maximum Output 100mW
Harmonic Distortion Output < 0.1%
Standard Playback Usage Up to 11 hours of continuous playtime with 1 LiON
rechargeable battery (up to 22 hours with optional 2nd battery)
Battery Usage 1 LiON rechargeable battery
Size W x H x D (mm) 123 mm x 130 mm x 35 mm
Weight 10.2 oz (289gms) without batteries
Power DC in 5V
Channel Separation Line-out - Up to 98dB
Headphones - Up to 75dB

Komentáře

To je skvělá cena!

$399.99 za 20GB
$499.99 za 40GB

Ale tak do měsíce už bude větší tlak ostatních prodejců a myslím ještě tak o 30-70$ zlevní

cena je 400,- USD :-)

cena je 400,- USD :-)

nekupuj

položíš si ho na věž a je po něm magnet je všemocný

he

more - chci... za kolik... kde...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166