END OF THE WEAK 2012

px

Jedna z nejzajímavějších celosvětových rapových akcí přichází i k nám. Po loňském prvním ročníku v ČR, který probíhal jen v Praze, se tato akce rozšiřuje a přijíždí do všech koutů naší republiky. Kvalifikační kola se postupně budou konat v Ostravě, Brně, Českých Budějovicích a Praze (kde se bude konat i finále). Díky lidem z Repromanifest labelu budeš moci předvést své skillz na kvalifikaci pro severní Moravu 4. února 2012 v ostravském klubu Marley.

Co je to END OF THE WEAK?

Mezinárodní soutěž v rapových dovednostech pro MCs do 25 let.

Soutěžící musí prokázat své zkušenosti v těchto disciplínách:

Vlastní tvorba: (1 minuta)

Prezentace vlastní tvorby. Doneseš si své instro a zarapuješ vlastní text.

Akapela: (1 minuta)

Prověření tvojeho rytmu a flow. Je jedno, jestli předvedete freestyle nebo psaný text, avšak bez pomoci jakékoliv muziky. (1 minuta)

Freestyle: (1 minuta)

MC losuje z batohu předměty a reaguje na ně, jak jinak než ve freestylu.

MC vs. DJ: (1 minuta)

DJ bude soupeřem a ne parťákem. Bude měnit instrumentálky, BPM a sem tam i zascratchuje. Na tobě je, aby si s ním udržel krok a rapoval do beatů, které ti připraví.

Cypher:

Poslední a většinou i rozhodující kolo, kde všichni soutěžící stojí spolu na podiu a střídají se ve freestylu po 4 barech. Kolečko oběhne 3 krát, freestyly by měly na sebe tematicky navazovat a tvořit jeden celek.

Porota hodnotí každého jednotlivě ve všech pěti disciplínách bodovým systémem: 1 – 10 bodů.

Historie END OF THE WEAK (EOW)

EOW je nejstarší open-mic soutěž na světě. Svou činnost zahájila v létě roku 2000 v New Yorku, kde dodnes trvá. Každou neděli se nadějní emcees scházejí, aby pilovali své dovednosti: freeestyle, psaný text, flow či akapellu. Již o 3 roky později začalo toto hnutí expandovat do Evropy. První soutěže proběhly ve Španělsku, Francii, Švédsku, Švýcarsku, Anglii a Německu. Od roku 2007 se EOW rozšiřuje rovněž do Brazílie, Argentíny, Irska a od minulého roku i do Ugandy. V České Republice proběhlo první kolo EOW v roce 2010. Prvním šampionem ČR se stal MC Metoděj, který poté soutěžil v Neměcku na celosvětovém finále EOW a na hiphopovém festivalu Splash!

Zakladatelé EOW DJe Joy Ty, Vice Verse, Propaine a Big Zoo chtěli vytvořit soutěž, ve které emcees mohou předvést svou kreativitu a originalitu. Nováčci se zde můžou setkat s veterány scény a "brousit" svůj rétorické schopnosti u mikrofonu. Od té doby se EOW pravidelně účastní i takové jména jako KRS-ONE, TALIB KWELI, PHAROAH MONCH, DJ PREMIER, R. A. the RUGGED MAN, HELTAH SKELTAH a mnoho dalších.

EOW se zrodila jako "Anti-Battle" soutěž. Každý MC soutěží v 5 disciplínách. V kolech jako je "Written" a "Acapella" se prezentují rapeři před přítomným publikem vlastní tvorbou. V dalších kolech jako "Grap the Bag" a "MC vs. DJ" předvádějí své freestylové skills. Každé soutěžní kolo vyvrcholí finálním "Cypher". Porota hodnotí každého kandidáta jednotlivě ve všech pěti disciplínách bodovým systémem: 1-10 bodů. Každý MC má tedy příležitost nasbírat nové zkušenosti, setkat se s novými lidmi.

END OF THE WEAK 2012 - Czech Republic

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování