Městská policie nezná legální plochy - radnice je schvalovala už loni...

px

Tak jsem si v pondělí přečetl MF DNES a nestačil jsem žasnout. "Legál nebo ilegál?" říkal si zřejmě každý městský policista který přijel kontrolovat nedělní Graffiti Jam - kde je pravda? Tady v článku.

Strážníci nevěděli, zda sprejeři malují legálně

Těšnov - Sprejeři včera malovali graffiti na dobře přístupné a viditelné zdi pod severojižní magistrálou, ale policisté proti nim nezasáhli. Radní Rudolf Blažek nevěděl, jestli se tam mohou předvádět nebo jen zkoušeli, co si mohou dovolit. Ředitel městské policie Vladimír Kotrouš však tvrdí, že na Těšnově žádná vyhrazená zeď pro sprejery není. "Vím, že mohou kreslit na Barrandovském mostě, ale pod severojižní magistrálou rozhodně ne", řekl. Proti "malířům" nezasáhla ani republiková policie. "Nevíme nic o tom, že by tam nějací sprejeři byli", řekla policejní mluvčí Daniela Razímová. Se sprejery bojují zatím neúspěšně všechny městské části v Praze. Radnice dávají ročně miliony korun na to, aby graffiti odstranily z veřejných ploch. Udáš sprejera, dostaneš peníze - s tímto nápadem přišli radní v Praze 5. Tam podle místostarosty Milana Jančíka dostane každý, kdo by upozornil na sprejera, v akci pět tisíc korun. Malování graffiti je nyní trestným činem, za nějž se může jít do vězení. Poprvé stanula ve městě před Obvodním soudem Prahy 6 čtveřice sprejerů, které přistihli strážníci začátkem srpna. Jeden z mladíků byl odsouzen na šest měsíců podmíněně, další vyvázli s veřejně prospěšnými pracemi.

SPREJEŘI V AKCI - Mladíci včera malovali graffiti na zdi pod severojižní magistrálou. Policisté ani strážníci o jejich akci nevěděli a ani nepotvrdili, jestli kreslili legálně. Je to ostuda, pan ředitel městské policie veřejně lže. Magistrát hl. města Prahy tyto informace má a veřejně je prezentuje a legální plochy schválil 1.7.2001. Při tomto Graffiti Jamu se vycházelo z informací speciální webové stránky vytvořené magistrátem - PRAHA-GRAFFITI, kde jsou jednotlivé legální plochy uvedeny. K odpovědi mluvčí republikové policie se snad ani nemá cenu vyjadřovat :)) - (malovalo "pouhých" 28 lidí a přihlížejicích myslím nebylo zrovna málo)

Legální plochy vyčleněné hl.m.Prahou pro účely graffiti

Plochy ve správě TSK:

Oblast Barrandovského mostu v rozsahu:

 • Zeď podpírající komunikaci Strakonická a nájezd na Barrandovský most ve směru z Radotína do Bráníku; betonová zeď cca 4-5m vysoká, 100 m dlouhá, patrná z protějšího břehu Vltavy.
 • Pilíř Barrandovského mostu na levém břehu Vltavy navazující na zeď popsanou výše.
 • Pilíř Barrandovského mostu na pravém břehu Vltavy, kolem nějž vede stezka pobřežní cesta.
 • Betonové zdi lemující nájezd a sjezd z barrandovského mostu na pravém břehu Vltavy v místě křižovatky u zastávky tram. Č. 3 - Pobřežní cesta.
 • Podchod pod výše popsanou křižovatkou , vedoucí od zastávky tramvaje do zástavby v ulici Na mlejnku, zejména jeho střední část, kde je podchod rozdělen na dva úseky: střední, otevřená část má několik protilehlých betonových stěn cca 10 m.čtver., a to v místě, kde vedou schody z podchodu na zastávku bus č. 253 Pobřežní cesta ve směru na Smíchovské nádraží.

Těšnov

 • Betonová zeď u zastávky tramvaje č.3 Těšnov. Zeď podpírá chodník kolem hotelu Opera a zasahuje až do přilehlého parkoviště.
 • Betonové zdi podpírající magistrálu přímo proti nejvyššímu konci zdi betonové zdi u zastávky tramvaje č.3 Těšnov

Plochy Dopravního podniku, a.s.:

Braník - Modřany

Tramvajová trať Braník - Modřany v úseku zastávek pobřežní cesta - zastávka tram 3,17,21 (Levského) v rozsahu:

 • Zeď podpírající stanici tramvaje č.3 Belárie, a to na západní straně proti Čokoládovně Orion a přilehlým objektům - 150-200 metrů do centra a 100 m směrem do Modřan (vnější strana zdi, nikoli vnitřní kolem trati!!)

Žádné jiné plochy než ty, které jsou uvedené v tomto seznamu, hlavní město Praha za účelem legálního graffiti k datu 1.7. 2001 nevyčlenilo.

Všechny tyto plochy budou zřetelně označené nastříkaným logem legální plochy: kruh vyznačený modrou přerušovanou čarou a pod ním nápis LEGÁLNÍ PLOCHA, velikost celkem cca 50 cm.

MF DNES (příloha PRAHA / 21.10.2002)

Komentáře

pockej, dobre ze legalni

pockej, dobre ze legalni plochy by meli vsichni vedet kde jsou, ale krome toho, nepotrebuje clovek kterej chce jit malovat zadne povoleni od mestskeho uradu?

Páne jo

Těm fízlum fakt starý nedávaj nebo už fakt nevim, je to směšný.

No, newedej co a jak .. ja

No, newedej co a jak .. ja sem si jednou takhle malowala w Modranech, u exilky a prijeli policajti. Wyswetlili jsme jim, ze je to legalni plocha a ukazali jim papir s textem, kterej nam poslala Praha 12, na dotaz, zda je to oprawdu legalni. Uwerili, odjeli. Ale myslim si, ze by meli wedet, pani policajti, kde JSOU a kde nejsou legalni plochy pro sprejery !

stejně šíření ilegál

stejně šíření ilegál grafity nezabrání

No jo poliši nevědí koho

No jo poliši nevědí koho wopruzovat tak si vzali na mušku pražský writery...8-/

to je proste praha,jeji

to je proste praha,jeji policie a stoprocentni dezinformovanost fsech,ach jo....

Uniformovaní muži

Jsou to prostě dementi,když ani neví co schválí...

psal jsem řediteli

psal jsem řediteli městský policie, he.. zatím žádná odpověď..

Tak to je Praha město nálad...

Tak to nechápu. Ikdyž jsem v létě prasil na Barrandově přijeli z prevence policajti ,ikdyž nechtěli občanku docela mě překvapili... Holt to je ta jejich neschopnost něco rozlišovat... HEHE

hmm,uz se tesim na dalsi j a

hmm,uz se tesim na dalsi j a m

ahoj zdravim prahu a ty jo k

ahoj zdravim prahu
a ty jo k tomu heh poldiici su hluupi......

pche.... snad neni mozne

pche... snad neni mozne!!!

fuck them all

fuck them all

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování