Mezinárodní Graffiti Jam v rámci MYSTIC SK8 CUPU 2002

px

16ti metrová stěna se během dvou dnů zbarví sprejemi předních graffiti umělců z ČR a Evropy. To vše v rámci GRAFFITI JAMu jenž je součástí projektu Sub Kultura 2002. Jména jako CAKES (CZ), WLADIMIR (CZ), KEY (CZ), AKIM (D),TECHNO (D),NICK (D), ZASD (D) rozhodně slibují kvalitu.

V rámci Světového poháru ve skateboardingu "MYSTIC SK8 CUP 2002", který se koná ve dnech 19. - 21. července, se uskuteční projekt Relax Zone. Relax Zone je zaměřena především na odpočinek, jak aktivní tak i pasivní a pro relaxaci účastníků a návštěvníků MYSTIC SK8 CUPU 2002. Relax Zone - galerie pod širým nebem, oáza klidu ve shonu každodenního městského života nabídne více než je běžné.

V příjemném prostředí travnaté části Štvanického ostrova se mohou všichni těšit po dobu tří dnů na dokonalé místo k odpočinku s bezchybným servisem po celý den a část noci. Myšlenkou celé Relax Zone je nabídnout návštěvníkům Mystic Sk8 Cupu jakýsi doplňkový program celé akce, možnost relaxace v příjemném prostředí letního travnatého koupaliště se speciálním 6ti metrovým PARTY barem hned u otevřeného 25ti metrového bazénu.

Seznámení se s "novými" sporty, zábavou, "okrajovými" druhy kultury a uměním jako takového. Po dobu celých třech dnů se mohou návštěvníci seznámit v galerii pod širým nebem s pracemi světových výtvarníků v rámci třídenní výstavy Sub Kultura 2002 ( více info viz. samostatná příloha). Dále mohou být při tom, když umělá 16ti metrová stěna se během dvou dnů zbarví sprejemi, předních graffiti umělců z ČR a Evropy. To vše v rámci GRAFFITI JAMu jenž je součástí projektu Sub Kultura 2002.

Další zajímavosti v Relax Zone budou - internetová kavárna, staročeská střelnice, palmy a jiné exotické rostliny, stánky s grilem a Bols bar servírující exotické koktejly, Red Bull bar a Lucky Strike bar. Jedním z lákadel bude 6ti metrový PARTY bar u bazénu s exotickými koktejly a freestyle show. Součástí tohoto baru budou špičkoví dj´s, servírující lahůdky pro ucho i k tanci v duchu pomalejších rytmů. Každý z večerů bude oslavou každého dne a třídenní program vyvrcholí závěrečnou Mystic party VIII.


Sub Kultura je výstavou umění a designu, která je přímo spojená se skateboardingem,grafitti a hip-hopovými městskými subkulturami. Přestože jsou zvlášť velmi individuální, tyto tři subkulturní směry mají hodně společných prvků a v mnohém se překrývají. Motivy, se kterými jsou tyto městské aktivity vykonávány, jsou ve svých původních formách, stejné. Sub Kultura reprezentuje umění a design dokumentující vývoj těchto subkultur. Sub Kultura taky vytváří prostor interakce mezi jinými zeměmi "scénami" a individuality.

Výstava se bude skládat z následujících kategorií v oblasti umění a designu: fotografie, film, koláž, malba, grafický design, ilustrace, video a audio dokumentech, reklama, produktový design, samotný produkt a graffiti. Pro lepší předvedení grafitti, po tři dny, během závodů Mystic Sk8 Cupu 2002, se bude pořádat "grafitti jam". Další "grafitti jamy" se budou pořádat na různých lokalitách po celé Praze. Hlavní část výstavy bude prezentována jak na MSC 2002, tak i v Galerii No.D v centru Prahy od 5. do 16. srpna.
Většina umělců angažovaných v Sub Kultuře jsou přímo propojeni buď se skateboardingem, grafitti nebo hiphopem a někteří ve více nebo všech směrech. Fakt, že umělci nejsou jen náhodní diváci či reportéři, zajišťuje nefalšovanou dokumentaci a objektivitu umění a designu týkajících se jejich respektivních subkultur a subkultury samotné. Detailní katalog výstavy bude k dispozici během výstavy.


Základní informace k výstavě:

Organizátoři: Carl E. Smith, Alexis Zavialoff
Kurátoři: Carl E. Smith, Alexis Zavialoff
Umělci: 20 - 30 umělců z: Belgie, Čech, Dánska, Francie, Finska, Německa, Švýcarska, Anglie a USA
Media: foto, video, film, digital, koláže, mixovaná média, malby, grafiky, ilustrace a graffiti
Kde: Mystic Sk8 Cup 2002, Galerie N.O. D
Kdy: 19. - 21.7. 2002 a 5. - 16.8. 2002

Základní informace o Graffiti jamu:

Organizátoři: Wladimir 518, Carl E. Smith, Alexis Zavialoff
Kurátor: Wladimir 518
Umělci: 8 umělců z: Prahy a Berlína
Media: graffiti
Kde: Mystic Sk8 Cup 2002, Ostrov Štvanice, Praha 7,Těšnov.
Kdy: 19. -21.7. 2002

Umělci

a.d. camera D Photo
Alex Flach D Photo
Alexis Zavialoff F Photo/Video
Angela Boatwright USA Photo
Benjamin Deberdt F Photo
Carl E. Smith USA Graphics
Coan Nichols USA Video
Dan Peterka USA Graphics
David Chvatal CZ Photo
Ed Templeton USA Graphics
Ethan Anderson USA Graphics
Freeman FIN Graphics
Jan Kalab CZ Graffiti
Jiri Macht 2 CZ Photo
Jiri Swarz CZ Photo
Jonas Bevaqua USA Graphics
Jonxion CH Graffiti
Joonas Palo FIN Photo/Graphics
Marke Newton UK Graphics/Paint
Marok D Graphics
Martin Karas CZ Photo/Video
Mason Brown USA Graphics
Matej Homola CZ Photo
Matt Ward UK Graphics
Mike Parillo USA Graphics
Pavel Karas CZ Photo
Quentin De Briey BEL Photo
Remy Stratton USA Photo
Skism D Graphics
Stephane Farhion CH Photo
Tasty crew DK video
Tomas Vyhnanek CZ Video
Tuukka Kaila FIN Photo
Wladimir 518 CZ Graphics

Graffiti jam writers

Cakes Praha
Wladimir Praha
Key Praha
Lee Praha
Akim Berlin
Techno Berlin
Nick Berlin
Zasd Berlin

Jinak v sobotu 20.7.2002 se koná od 20.00 koncert INDY&WICH (CZ) a TASK FORCE (UK)

INDY&WICH

Pražská hiphopová formace z jižního města vznikla původně jen jako MC Indy a DJ Wich v roce 1998 v klubu 007. V průběhu roku se přidal La4Boy, začali skládat vlastní skladby a koncertovat po České republice, kterých bylo do dnešní doby hodně přes 100 a to i v Drážďanech v Německu, Bratislavě a v Polsku. Současnou sestavu tvoří DJ Wich (trax a scratches), Indy (rap a trax) a La4Boy (rap).

Příležitostně s nimi vystupuje zpěvačka Lin-D. Do dnešní doby se jejich produkce vykrystalizovala ve vrchol místního rapového ledovce a v současné době jim na labelu Mad Drum vychází debutové album s názvem MY3. Za zmínku jistě stojí, že DJ Wich kromě produkování alba MY3, nejprve produkoval album Penerů Strýčka Homeboye - Repertoár a v letošním udílení cen Akademie populární hudby, zvaných Anděl, vyhrál v kategorii "DJ Mix".

Diskografie

Singl - Pohyb Nehybnyho/Individual 03/ 2000 Bbarak records
2 songy na kompilaci East Side Unia II: Leto a Tema + remix from DJ Wich 11/ 2000 Terorist? records
Singl společne s Penery Strýčka Homeboye - Cesta štrýtu vs hlasuju proti 03/ 2001 Terorist? Records
Debutové album Indy & Wich - My 3 05/ 2002 Mad Drum records

TASK FORCE

Londýnské duo Task Force možná není nejznámějším jménem, které se posluchačům vybaví při vyřčení pojmu jakým britský hip hop bezesporu je, nicméně patří mezi zaručeně nejzajímavější jak svými studiovými nahrávkami tak strhující živelnou show, kterou při koncertech pravidelně rozpoutávají. Bratři nejen v rýmu, ale i v běžném životě - Farma G a Chester P Hackenbush začínali svou dráhu ve dvojici partičkových uskupení Mud Fam a Bury Crew. Jelikož ale bylo čím dál těžší shodnout se s mnoha dalšími lidmi na směru, jakým se ubírat a tvorba pro ně začala být seriálem zvaným kompromis, rozhodli se vykročit vlastním směrem.

Pod jménem Task Force vydávají na labelu K Boro s ditribucí DJ Vadima a jeho Jazz Fudge debutové EP - The New Mic Order a partnery v týmu jsou jim zkušený DJ Mr.Thing (DMC šampion Anglie a druhý na světovém DMC), nadějný rapper z jejich čtvrti Eno Redrum a pak především nejuznávanější producent z upršených ostrovů - Mark B. Úspěch a uznání se dostavují vzápětí, klasický pouliční rap, který má krom striktní formy i myšlenku a jako podklad precizní produkci oslovit prostě musel. Během této etapy stihly ještě hostovat na B straně singlu "Friction" DJ Vadima v pecce "Rap's Don't Grow On Trees", aby vzápětí odešli od Jazz Fudge na Low Life Records a postavili se kompletně na vlastní nohy.

Chtěli všem dokázat, že co stojí za jejich úspěchem a kvalitou nejsou prověřená jména, která jim hlídají záda (DJ Mr.Thing a Mark B), ale jen oni sami. Na novém labelu vydávají své druhé EP - Voice Of The Great Outdoors a znovu triumfují. Jakkoliv klišovitě to zní, opravdu posouvají hranice žánru (ať už ve dvou rapují jako čtyři různé postavy nebo když rapují o tom, kterak se změnili v motýly a letí ven z Londýna, popisujíc krásy venkova, vystřídáno striktnímy battle rapy a nekompromisní produkcí). Tracky produkuje Farma G, rapují oba dva a ani Mr.Thing ani Eno Redrum již v sestavě nejsou, přesto vítězné tažení pokračuje.

Svého prozatímního vrcholu se zřejmě dočkají koncem letošního léta, kdy by mělo na Jazz Fudge vyjít donekonečna oddalované EP - The Chosen Few, které Task Force natočili společně se svými kamarády z Lutonu - Phi-Life Cypher.

Krom hostování na několika anglických mixtapes či deskách svých kamarádů mají Task Force ve své diskografii následující:

Diskografie

CD EP - New Mic Order K-Boro 1999
Singl DJ Vadima - "Friction / Raps Don't Grow On Trees" Ninja Tune 1999
Vinylové EP - Voice Of The Great Outdoors Low Life 2000
Singl "Graf Da Bus Up" Low Life 2000
Singl "Wha Blow!" Low Life 2000
CD domácích nahrávek Task Force - Music From The Corner Volume 1 2001
Pecka na pokračován kompilace Wordlab "It's Us Were Back" Wordlab 2 2001


Mystic Sk8 Cup 2002

19. - 21. 7. 2002 / 5. - 16. 8. 2002

Mystic Sk8 Cup 2002, Galerie N.O. D.

Relax Zone DJs: Mucho, Lucky Lucaso, A.L.I., Weck, James, Funky Skunky,Trafik, Cut Dem, Wich, David Bowles, Loutka, Tráva, Emmitt, Brain Dread, Pat Heart, Geert, Each
Special Guest: Freddy Jay Aka Madscratcha (Paris/FR), Crazy Mixes & Scatches Live

Komentáře

Good

Good

yo yo

truedriver not any more ale těšim se

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166