SECRET WARS - Česko

px

Jistě si pamatujete na německou barevnou soutěž 'The Paint Club', která se u nás představila loni. Nyní do našich luhů přichází černobílý originál tohoto stylu soutěže z anglie; Secret Wars. Poteče barva!

Secret Wars

SECRET LIVE ART BATTLE

Historie Secret Wars

Secret Wars pochází z Anglie a je pojmenováno podle prvního z Marvellových kultovních komiksů. V epickém souboji se v něm setkávají ti největší super hrdinové všech dob. Odvozené od podstaty tohoto kultovního komiksu, Secret Wars spojuje nejlepší ilustrátory, malíře a kresliče po celém světě a to uspořádáním tajných válek, tedy soubojů ilustrátorů.

SECRET WARS 2010 | Hamburg vs. London

Pravidla

V těchto soubojích se bojuje fixem či štětcem a černou barvou a bojištěm jsou velkoplošná plátna a desky, místo krve teče barva. Souboje trvají 90 minut, během nichž mají umělci možnost svým stylem, talentem a vtipem potupit svého soupeře před očima diváků. Maluje se ve smyslu komiksového prostředí jen černou barvou nebo fixem, bez pomoci náčrtu či kresby, tužky, bez možnosti oprav tedy Free Hand.

V doprovodu hudby, vizuálních projekcí, živých vystoupení kapel a djů vzniká velkolepá audio-vizuální umělecká show, jejíž hlavní hrdinové jsou umělci a jejich talent. V tomto interaktivním představení rozhoduje dvoučlenná porota a hlas publika, měřený decibelmetrom. Výherce postupuje do dalšího kola a absolutní výherce do Evropského finále.

SECRET WARS 2010 | Amsterdam vs. Birmingham

Secret Wars dobil svět

Podobně jako v kultovním filmu Fight Club se na tajných místech po celém světě setkávají nadšenci umění, aby v tajných válkách prezentovali svůj talent. Najdete je v deštivého uličkách Londýna či prázdných továrnách v Malmo, v malém baru na pláži v Sydney či v nejnovějším klubu v centru New Yorku. Secret Wars se stal za posledních 5 let Mekkou ilustrátorů a největším událostí v živém kreslení na světě. Pomocí Secret Wars našlo slávu nespočet dosud neznámých talentů, mezi jinými Miss Led, Bridge Stahl, Beastman, DiscoTeck, Sprinkles, Ken Taylor, London Police, Scale, Swanski, Mr. Inky.

Díky velkému ohlasu diváků po celém světě se Secret Wars stal uznávaným brandem, který je zárukou umělecké kvality. Koncept zkopírovalo několik dalších akcí jako Paint club, Scatch City, Art Wars atd.. Jeho dosah se za poslední roky rozšířil na všechny kontinenty a pod heslem ‚Sky is the limit‘ začíná organizovat první souboj přímo v oblacích na jednom z letadel nejmenované oranžové společnosti.

V roce 2009 se Secret Wars rozšířil do Austrálie, v roce 2010 do Japonska a Thajska, USA, Kanady a mezi jinými poprvé do Čech a na Slovensko. Kromě soutěží v jednotlivých státech Evropy se výherci automaticky kvalifikují do celoevropského finále. Záměrem Secret Wars je v roce 2012 zorganizovat epický souboj superhrdinů, tedy výherců z celého světa.


SECRET LIVE ART BATTLE - Česko

13. 5. 2011

Bubenská 1, Praha 7 - Holešovice

Evropská liga ilustrátorů startuje poprvé v Čechách. Unikátní akce Secret Wars Live Art Battle, v které si změří síly vybraní Čeští umělci se uskuteční v pátek 13.5.2011 v Praze na Vltavské (Bubenská 1).

Pravidla souboje

  1. Maluje se jen černou barvou na bílý povrch za pomoci štětců nebo černé fixy.
  2. Maluje se po dobu 90minut jeden najednoho.
  3. Rozhoduje 2-členná porota svými hlasy plus hlas publika, který se měří hlasitostí křiku decibelmetem.

Chceš se přihlásit?

Přihlásit se můžeš odesláním fotek svých děl na email vick@secretwars.cz

Vítěz

Vítěz Secret Wars Česko postupuje do Evropské ligy reprezentovat ČR a vyhrává 30.000 CZK + mnoho darů od sponzorů.

SECRET WARS - Česko

Komentáře

nejaky info o tom kdy to

nejaky info o tom kdy to zacne apod?

Secret Wars dobývají Českou republiku

začátek je ve 20.00 . více info zde:
www.phatbeatz.cz/secret-wars-dobyvaji-ceskou-republiku

proč ta schránka nefunguje je už pozdě

nebo je nějaký jiný mejl

mail

hoj, fungovat by to melo, ale pro jistotu to posli na "kuba (na) lunchmeat.cz"..

Loni se betlovalo v secret

Loni se betlovalo v secret wars v košicích na sac
http://sacfest.org/

a koukam ze letos to akorat

a koukam ze letos to akorat probiha . vypada jako dobra akce

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování