Utajované CD (z) Divokého Západu ??!

Divokej Západ, nebo také partička z Plzně, reprezentuje svoje město svými rýmy. Poukazují na to, že nejenom v Praze se žije hip hopem, vydali CD, ale přešlo se to v naprosté tichosti... Nastal čas něco s tím udělat a představit vám jak tenhle jejich počin, tak i je samotné. Divokej Západ Plzeň City Raprezent právě přichází na scénu ...

Plzeň pro většinu z nás představuje hlavně dobré pivo, známé snad po celé Evropě, nicméně když příjde řeč na hip hop, napadne mě hlavně Divokej Západ crew. Docela mě udivilo, že vydali CD a nikde se o tom nemluvilo ani nepsalo. Buď to chtěli tajit, anebo je lidi nechtěli respektovat. Co z toho je pravdou prozradili právě v rozhovoru, ale abych nepředbíhala...

Obvykle se v úvodnících, které mají přivést na cestu k rozhovoru, věnuji samotné historii oné krů, vzniku a novinkám, ale v tomto případě udělám výjimku. Chtěla bych se zmínit především o onom albu, které se všem perfektně daří ignorovat... Co se samotných textů týče, většinou zaujmou svou propracovaností ani ne tak v rýmu, jako v myšlence. Řekla bych ale, že to tam trochu kazí příliš táhlá hudba, která navazuje hlavně depresivní atmosféru. Když si přečtete názvy tracků na zadní straně obalu CD, napadne vás, že asi ví o čem mluví a rapují proto, aby světu ukázali tu správnou stranu a cestu. Aby se podělili o názory ... Jistěže tomu tam většinou u hip hopových pecek bývá, ale ne vždy je onen pokus zdařený. A právě u Divokýho Západu to nejsou jen plané řečičky, které vám vtloukají do hlavy malé děti, které zdaleka neví o čem hip hop je a co světu sdělit, říkají co mají na jazyku a nijak se nepářou s tím, že naštvou zřejmě hodně lidí. No a co ...?

Tohle, zatím první album, obsahuje 13 (ne těch nešťastných) tracků, z čehož jeden představuje jakýsi - ne příliš zdařený - úvod, a poté taky intro. Zajímavostí zde je jakýsi výstup v podání kytarového beatboxu, což bych označila za celkem dobrý nápad, otázkou však je, jak tohle vezmou posluchači ...

Co říci závěrem ... počin je to veskrze nápaditý, i když pravdou zůstává, že stále je co vylepšovat a pilovat, ostatně tak, jak je tomu se vším ...

Tak co, můžem se do toho dát???
Takže začnem...

Vaše crew nepatří k nejznámějším, takže by asi něškodilo, kdyby ses zmínil taky o tom kdy a jak jste vlastně vznikli. Respektive něco k tomu, jak jste se dali dohromady ...
Většinou to bývá tak, že vznikne kapela a pak vznikne nahrávka. U nás to bylo přesně naopak. Nejprve vzniklo cédo DIWOKEJ ZÁPAD jako společnej projekt lidí co v plzni dělaj Hip Hop. Poté se prodalo přes internet prvních pár desítek kusů tohoto kompaktu. Najednou přišla první nabídka zahrát si mimo Plzeň. Těch nabídek začalo přibývat, a právě kvůli tomu vznikla kapela DIWOKEJ ZÁPAD. Asi tak...

Všimla jsem si, že v jednom z vašich textů, myslím že je to zrovna v pecce Reprezent, dost poukazujete na to, že většina lidí žije pražským hip hopem a asi ho taky nejvíc uznávají. Jak cítíte vztah Praha versus ostatní města v ČesRep co se hip hopu týče ?
Hmmmm........asi jo. Jak cítíme vztah Praha versus ostatní města v ČesRep co se hip hopu týče?? V Praze jsou dvě kapely (PSH, Indy a Wich + Lavor), který jsou momentálně asi nejposlouchanější v naší republice!!! Je tu hip-hopovej časák Bbarák, kterej čte asi většina lidí, co HH poslouchaj!!! A podle toho se to taky odvíjí!!! Od hodně pražáků jenom slyšim, PSH a I a W nejvíc, graffiti nejvíc, djs nejvíc, break nejvíc - všichni jste toyové - Praha je to hlavní město a je tam lidí jak sraček, je tam hrozně možností, jak hip hop rozvíjet. To však v některých malých městech nejde tak dobře, nejsou kluby, nejsou lidi a tak. !!!!RESPEKT KAPELE PROJEKT-ILL PRAHA!!!!

Poslední dobou dost mcs ukazují, že nejenom pražskej  hiphop je dobrej a že nejenom v Praze se vzmůžou na vydání CéDa. Vy zrovna patříte mezi ně. Jak dlouho jste chystali tenhle počin? Kdo vám pomáhal s vydáním a přípravami s tím spojenými?
Možná mi to, Darinko, nebudeš věřit, ale tenhle projekt se připravoval tak čtvrt roku. A taky kvůli tak krátkýmu času příprav jsme zapomněli na hodně věcí, a proto má taky tohle cd svoje nedostatky...ale to nevadí, protože je to úplně ten nejprvnější pokus něco vytvořit...a to co se po vydání stalo, jsme ani nečekali a jsme za to rádi!! Kdo nám pomáhal s vydáním a přípravami?? Tonhle kompakt je výtvorem : MC'S (BLAABALLa, SNUPa, INEKa, RAEKa, ZKRATa, GOMEZe, TOMy) a DJ DRACA.......spolupracovalo s námo pár lidí, DAIZ (design), WAHE (beatbox), KOJAK (kytara) a JANA (vokály).........díky za podporu lidí z Plzně.....nikdo jiný se na vytvoření kompaktu nepodílel.......!!!!! Doufám, že jsem teda na nikoho nezapomněl.....Jestli jo tak soráč!!!!

Ta slečna, které patří hlas ozývající se z pozadí některých textů... Je to členka vaší crew, anebo jen vypomáhala?
Jmenuje se Jana, potřebovali jsme nějakou slečnu na vokály, já jsem v té době bydlel na koleji, kde bydleli holky z konzervy a tak jsme si jednu vypůjčili!!!! Když holky slyšeli slovo hip hop, tak se jim moc nechtělo, asi podle toho, co vidí v americkejch videoklipech!!?? Slušňačky!!! Jana v naší krů není, jen vypomáhala. To zní hrozně......vypomáhala!! Nedávno jsem našel lepší obět, takovou českou whitney houstonovou.....nechte se překvapit!!!

Odejděme ale na chvíli od CD ... Baví vás představovat lidem vaše texty přímo z pódia ? Co je takovým vaším hlavním cílem při vystoupení?
To je asi to, co by mělo bejt tim hlavnim pro lidi co dělaj hopec!! Naším hlavním cílem je právě to, aby se lidi při koncertu bavili. A to se zatim daří dobře!!!

Kolik už jste toho asi odehráli live?
Pohromadě koncertujeme pár měsíců a máme na svědomí asi okolo 15ti KONCERTŮ.......nepočítáme to!!! Lidé nás mohli mít možnost vidět například v městech: CHEB, DOMAŽLICE, KLATOVY, KARLOVY VYRY, samozřejmě PLZEŇ, ČESKÝ BUDĚJOVICE a další!! Nejlepší mejdany jsme zažili v Karlovejch Varech, kde jsme hráli v klubu Propaganda na ukončení filmovýho festivalu s výbornou KV-kapelou BOWWAVE, dále velkej mejdan SUMMER SESSION v Budějicích, akci BEATY a RÝMY 1 v Plzni a je naplánovaná veliká akce v JINDŘICHOVĚ HRADCI na polovinu listopadu.

Máte taky fér BEATBOXera, řekni něco o něm. Jak dlouho se zabývá touhle beatboxovou činností ?
Beatboxer se jmenuje WAHE. Beatbox dělá aktivně asi 2 roky. Taky brejkuje v plzeňský krů DST (DISCO SATELITE), dělá dobře bugy. Fér týpek. RESPEKT 4 WAHE

Co mě ale zaujalo, vaše hudba je taková ponurá, dalo by se říct, že je to přímo váš styl ?
Ponurá??? Nemyslim si. Víš co, jde prostě o to, že to byly, jak říkám, první nahrávky. A instrumentky byly asi tou nejzanedbanější věcí. Ale počkej si na nový věci, který se připravujou. Ty budou tak veselý, že nebudeš ani muset hulit...... :-)) !!!!

Většinou když výjde hip hopový CéDo u nás, tak je okolo něj velkej rozruch. U vás se to přešlo v tichosti a spousta lidí ani netuší, že vůbec nějaký CD máte, nemrzí vás to trochu?
Ani trochu nás nic nemrzí.........nevim, jak bychom mohli vydat cd nebo vinil jako Peneři, I a W, Dezrechts, Defuckto a tak, když za náma nestojí předešlý výkony, odehraný koncíky, známosti, lidi, co umí prolejzat prdelema, aniž by se zašpinili a spousta dalších věcí. A tyhle věci potřebuješ. Jsem rád, že jsme to udělali tak, jak jsme to udělali. Že jsme si to sami natočili, sami zaplatili, sami navrhli, sami distribuovali. Měli jsme nad celou věcí absolutní přehled!! ......Nikdo nám do toho nekecal!!! .....prostě UNDERGROUND.........počet rozdaných a prodaných cd překročil o 100% náš plán......nečekali jsme to, jsme za to rádi, hrajeme pro vás, pro lidi.....se daří, lidi paří a O TOM TO JE!!!!!!!!!!!

Máš nějakej vzkaz pro lidi, co si to přečtou ?
Ňákej vzkaz pro lidi??? Zdravime všechny kluky, říkám všechny, co hrajou tuhle hru. Zdravíme každýho kdo repuje, kdo hraje, kdo se točí na hlavě a kdo maluje.....každýho!! Respekt pro lidi, co dělaj dobrej HOPEC, není to jen o kvalitním repování, ale i o chování mimo podium!!!
 
THANX 2 AND RESPEKT ::::: PROJEKTI-ILL (PRAHA), ZEWLBEAT A BOWWAVE (KARLOVY VARY), INDEX A LO3 (ČESKÝ BUDĚJICE), TOKYO, AT-WORK, KWE, DST, BWC, MTW, KSW, ZWT A TAK.....!!!!

......A DÍKY TOBĚ DARINKO!!! ZDARY

Taky Ti děkuju, SNUPe :o)

Komentáře

Díky, díky, díky!!!!!!!!!!!!

Jednou přišel kámoš a řek že mi pustí fakt mazec typasy... A od tý doby miluju HH a hlavně Diwokej západ, protože ste mě DOSTALI!!!!!!!! Kdy bude další cédo?

"sfine,kryple,plesoune

"sfine,kryple,plesoune zmrdanej..si myslis ze si nej rasove cisteej aa nebud smesnej.." PROSTE JE MILUJU!!!!Peace

Nácku seru na tebe!!!!!!!!!!

i na tvou tlustou mámu!!Je to super strasně se mi to líbí!!!!!!
Těšim se nějáký další cédo!

Tratra beat..

Jo jo skwela musika..Peace

pozdraf

já taky zdrawim fšechny plzeňský crew (mimojiný taky GSR,BSH,BTS,...)no prostě fšechny co maj s toudle kulturou co do činění.MĚJTE PIECE LIDI.
já a můj kámoš rozjíždíme taky tak trochu projekt kerej sme nazvali "shity & Kwik" tak snad se to podaří... uvidíme.

Lidičky,jsou sqwělý:-))))

Fak wodwaz zzzkupina která se jen tak nebojí těch zasranejch nácků

co je na tom když je někdo teplej černej nebo ZHUUULENEJJJ

jedu v rytmu divokýho západu a začínám se houpat...!!!kluci ste skvělííí ste nej hlavně R.A.E.K.!!!!!!!!!když si zahulim a poslouchám při tom vaše cédo je to jako slast!!!hlavně roštěnky!!!ty sou přímo báječně skvělééé!!!kluci MILUJU VÁÁÁS JEN TAK DÁL těšim se na další CD s láskou vaše Análka (no tak přece nejsem kanál ...)

...

Jo. Mooc dobry CeDo,jo sou tam asi chyby,ale od tyhle chvile sem zacal poslouchat czechrap,kaslete lidi na PSH,ne vsechno dobry je Praha.Ja sem z Prahy,ale Plzen prece neni tak zatahla,Plzen neni tak zatahla..Mozna mate zanedbaly beaty,ale nejsou zadny jemny-teply. Konecne poradnej ceskej beat!!+super texty,"ROSTENKY"asi zmini kazdej a"POCIT NEZAPOMENUTELNEJ"taky,ale MOOC je parodie na Orlik v "NACKACH",to je super!!!Jo,jen tak dal kluci,ste na spravny strane!!hey Diky,czau.

Jo

Jen tak dál chlapci.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166