Druhý ročník festivalu MĚSTO=GALERIE v Kutné Hoře

px

MĚSTO = GALERIE je název pro festival streetartu, který proběhne ve dnech 8. - 11. srpna 2018 v Kutné Hoře. Tato netradiční kulturní událost nepřímo navázala na sérii uměleckých exhibicí pod názvem Woodoo session (odkazy pod článkem), které se s přestávkami konali přes 10 let v nedalekých Poděbradech. Letos podruhé proběhnel festival v Kutné Hoře a to s participací olomouckého Streetartfestivalu, který má za sebou spolupráci s takovými legendami jako jsou writeři Mr. Dheo, ParizOne, Slider, Soten či HRVB the Weird (reporty pod článkem). Pro lepší predstavu se můžete podívat na report z prvního ročníku s umělci Bond Truluv (DE), HRVB The Wierd (DE), Matěj Olmer, Lukáš Kladívko, Jakub Štark, Jan Zdvořák, Zeb One, Post 177 a Pauser. Jejich věci si můžete při návštěvě Kutné Hory projít podle přiložené mapy. Letos budou své muraly tvořit umělci Jan Kaláb, Jakub Uksa, Spord Ufo, Amigo, Biozee 126 a rakouské duo RUIN & SKIRL.

MĚSTO = GALERIE 2018

Program Město = Galerie 2018

8. 8. 2018 . Oficiální zahájení festivalu, projekce a debata s umělci v prostoru Blues Café.
8. - 11. 8. 2018 . Tvorba murálů ve městě pozvanými umělci v ulicích Lorecká a Jeneweinova.
11. 8. 2018 . Loopcolors graffiti jam a workshop pro veřejnost (zdarma) za účasti předních umělců. Všichni si budou moci vyzkoušet práci s fixami a sprejem. Soutěže, DJ a občerstvení!

MĚSTO = GALERIE 2018 - Mapa


MĚSTO = GALERIE - zahájení festivalu

8. 8. 2018 | 18.00
Blues Café, Jakubská 562, Kutná Hora

Oficiální zahájení festivalu, projekce a debata s umělci.


MĚSTO = GALERIE 2018

8. - 11. 8. 2018 | průběžně
ul. Lorecká a Jeneweinova, Kutná Hora

Tvorba murálů ve městě pozvanými umělci v ulicích Lorecká a Jeneweinova.

Umělci: Jan Kaláb, Jakub Uksa, RUIN & SKIRL (AT), SPORD, AMIGO, BIOZEE

Jan Kaláb (1978)

Jan Kaláb jeden z hlavních zástupců graffitu a street artu, skrývajicí se dříve pod jménem Point, patří k legendám české scény. I když se jeho tvorba v posledních letech přesunula z venkovních prostorů do galerií, zasahovat do městského prostoru ovšem nepřestal. Původně začal studium na VŠUP v ateliéru architektury profesorky Evy Jiřičné, kterou ale po jednom semestru opouští a nastupuje do ateliéru sochařství u Jiřího Beránka. V roce 2002 přestupuje na Akademii výtvarných umění v Praze, do ateliéru kresby u profesorky Jitky Svobodové. Své studium dokončuje pětiměsíční stáží v Riu De Janeiro.Jeho tvorba především zachycuje geometrickou abstrakci a snahu uchopit vesmírné nekonečno. Zabývá se nejen klasickým graffiti s talentem pro dynamické, barevně hravé kompozice, ale tvoří i streetartové objekty rozličných formátů, nebojí se experimentovat a úspěšně tak posouvá hranice oboru.

Jakub Uksa (1981)

Umělec snažící se hledat vlastní výraz v tvorbě na základě postupné redukce tvaru. Touto cestou se dostal až ke geometrické abstrakci, která je pro něj dnes typická. Originálně experimentuje s formou, postupem času svůj vyzrálý monumentální projev posunul až do oblasti typografického purismu, téměř úplně eliminoval expresivní práci s obrysy a barvami ve prospěch promyšlené vrstvené linearity a čistého tvaru.

AMIGO

Reprezentatnt starší generace writters a přední představitel pražské graffiti scény.

BIOZEE

Předtavitel generace prvních graffiti writers v Chorvatsku, dlouhodobě žijící v Praze. Tvoří komixy, grafický design a je pořadatel pravidelných sketch session.

SPORD

Reprezentant starší generace writters a přední představitel pražské graffiti scény. DJ a vizuální umělec pracující s veřejným prostorem klubů a parties.


MĚSTO = GALERIE - Loopcolors graffiti jam

11. 8. 2018 | 10.00
ul. Zelenkova, Kutná Hora (garáže u sběrného dvora)

Loopcolors graffiti jam a workshop pro veřejnost (zdarma) za účasti předních umělců. Všichni si budou moci vyzkoušet práci s fixami a sprejem. Soutěže, DJ a občerstvení!

MĚSTO = GALERIE 2018
MĚSTO = GALERIE 2018

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování