THE DIFFERENCE - KRS-One, Kool G Rap, a další …

px

V červnu 2002 by měla vyjít kompilace s názvem THE DIFFERENCE obsahující nové tracky od lidí, jako je Kool G Rap, KRS-One, Dilated Peoples, Royal Flush a Big L.

"Rozhodli jsme se rozšířit trh o The Difference, protože víme, že ti praví hiphopoví fajnšmekři jsou už unavený z těch všech nových "rádobyhiphopových" umělců a trochu jim chybí stará dobrá klasika", říká majitel labelu Chuck Graham. "Takže s tímhle projektem se trochu vracíme do dob, kdy songy měli fakt něco do sebe, a nebyli o hovně jako spousta dnešních počinů. Máme připravenou kolekci interpretů, kteří nikdy nepracovali na jednom projektu, a to je myslím celkem úspěch."

Krátce O KRS-One

KRS-One, vlastním jménem Lawrence Parker se narodil v roce 1965 v americkém Brooklynu. V mládí byl známý pod jménem Kris. "Mládí" ale dlouho netrvalo, protože ve 14ti vypadnul z domova, aby se postavil na vlastní nohy. Brzy na to potkal sociálního pracovníka Dje Scotta LaRocka, který v té době pomáhal v Bronxu v komunitě bezdomovců. Jak se později ukázalo, tohle setkání bylo pro KRS One osudové. Tehdy se totiž odrazil od dna a vyrazil vzhůru k hudebním výšinám. Společně se Scottem zformovali Boogie Down Productions a debutovali v roce 1986 s deskou Criminal Minded. Na obalu se objevila mladá tvář KRS One v podobné póze, kterou před dvaceti lety na svých fotkách prezentoval Malcolm X. S druhým albem ale přichází smutek, protože o rok později při nahrávání By Any Means byl Scott zastřelen, když se snažil zabránit pouliční rvačce. To vedlo KRS One ke vstupu do hnutí Stop The Violence, kde se snažil o zastavení násilí na hip-hopových koncertech. Pod stejnou společností vydal také svůj první sólový singl Self Destruction.

Paralelně k těmto aktivitám se Krisovým životem táhne přezdívka Teacher (učitel). Učil totiž na základních a středních školách mezi černochy a v roce 1989 dokonce psal do New York Times! V roce 1991 přišla spolupráce s REM na písni Radio Song a se Shabba Ranks na singlu The Jam. Rok na to se objevil na pódiu s PM Down. V roce 1993 nahrál pod jménem KRS One album Return Of The Boom Bap. Jeho hvězda stoupá, což sebou přináší spousta nabídek na účinkování v reklamách a tak jsme chlapíka mohli vidět například jak se podepisuje pod výrobky značky Nike a popíjí přitom Sprite. Objevila se sedmá deska I Got Next s hitem Step Into A World a KRS oznámil plán na vybudování školy urban culture s názvem Temple Of Hip Hop (chrám hip-hopu). Objevil se na Goldieho desce Saturnzreturn hned v pilotním singlu Digital. Zatím poslední deska je Spiritual Minded kterou vydal v roce 2002 a má velký úspěch.

Yes yes y´all, ya don´t stop, KRS One, rock on!

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování