Maya Azucena v Lucerna Music Baru
V neděli, 14. 4. vystoupí v Lucerna Music Baru Maya Azucena, zpěvačka, textařka a aktivistka z newyorského Brooklynu. V rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu budeš mít možnost slyšet tuto jedinečnou zpěvačku, která mimo jiné spolupracovala například s Immortal Technique, Mr. Cheeks, iNi Kamoze či Sthephen Marley na albu Mind Control, které získalo Grammy jako nejlepší Reggae album roku.
Maya vydala své debutového album Maya Who?! v roce 2003 a dnes už má na kontě dalších šest, včetně posledního Cry Love (2011). Jako kulturní ambasádorka Maya procestovala již celý svět, pořádá workshopy a svým aktivizmem podporuje různé humanitární akce. V roce 2011 vyjela na turné do Tanzánie (Afrika) kde kromě koncertů také spolupracovala s lokálními muzikanty se kterými psala texty na podporu obětí násilí a znásilnění.
Maya dále pracuje s mladými lidmi a je často zvána na různé akce kde motivuje mladé a promlouvá na téma jak se živit vlastním uměním a jak dosáhnout své cíle. Ve svých humanistických aktivitách Maya aktivně bojuje za lidská práva a zejména práva žen. Zapojila se také do projektu One Billion and Rising, v rámci kterého již patnáct let, vždy na Valentýna (14. 2.) vyrážejí ženy do ulic protestovat proti násilí v rodinách a domácnostech. Maya pro tuto příležitost natočila vido „Dance Revolution“, jelikož má s tímto tématem osobní zkušenost.
Takže neváhej a přijď si poslechnout směsici žánrů hip-hopu/r&b/soulu již v neděli do Lucerna Music Baru. Můžeš se těšit na zážitek, který Maya popisuje jako „kdyby frontmanem kapely The Roots byla zpěvačka se čtyřmi oktávami“. Jako speciální hosté v rámci večera vystoupí MC Metoděj a Dozr.
MAYA AZUCENA (USA) - PRAGUE JAZZ FESTIVAL
14. 4. 2013
Lucerna Music Bar, Vodičkova 704/36, Praha 1 - Nové Město
Live: Maya Azucena (USA), MC Metoděj a Dozr
začátek: 21:00
předprodej: 300,-
Komentáře
Poslat nový komentář