Rozhovor s KEV NISH (Far East Movement)

px

Kev Nish, člen kapely Far East Movement, pro Vás zodpověděl otázky o kapele, historii, budoucnosti, nové desce Dirty Bass a v neposlední řadě o koncertu v Roxy. Více v následujícím rozhovoru.

V názvu vaší kapely je slovo "movement" tedy "hnutí". Co to pro Vás vlastně znamená?

Je to v podstatě způsob jak říct, že se můžeme všichni společně pobavit a zapařit. Chceme, aby se lidé po celém světě bavili. Když se vydáš na cestu kolem světa třeba východním směrem, tak ve finále dojdeš do toho samého bodu, ze kterého si začal. Na celém světě jsme všichni jedna rodina. My pocházíme z centra LA a naše crew a celá naše rodina je různorodá, najdeš tam všechny typy lidí, takže proto jsme se rozhodli si říkat Far East Movement.

Už jste na scéně nějakou dobu. Co považujete za zlom ve vaší kariéře, který vám pomohl k celosvětovému úspěchu?

Byl to okamžik, kdy začali hrát naši pecku "Girls on the Dance Floor" v rádiu. To zaujalo Martina Kierszenbauma z Cherytree Records a s touto nahrávací společností jsme pak podepsali smlouvu. Takže se splnil náš velký sen. Díky Martinovi a jeho radám jsme se naučili, jak obstát v hudebním průmyslu. To nám moc pomohlo i co se týče vybudování vlastního specifického zvuku, hudby a vlastně i životního stylu. Nicméně každý kontakt, každý pracovní vztah, který jsme navázali, byl pro nás zásadní a důležitý. Bez toho bychom nebyli tam, kde jsme. Důležitý byl pro nás i čas, který jsme strávili na ulici rozdáváním cédéček, různá setkání s fanoušky, rozhovory s lidmi, kteří nám pak dali šanci… Za to jsme opravdu vděční a určitě budeme stejným způsobem pokračovat dál.

Jak bys popsal váš sound?

Rozhodně se jedná o DIRTY BASS. Naši hudbu i celý album ovlivňuje to, čemu říkáme "zlaté časy" bass music od LA po Miami. Tedy skupiny jako Rodney O & Joe Cooley, 2 Live Crew a také pomalejší klasické flow Beastie Boys, LL Cool J či Run DMC, a když tohle všechno smícháme s elektronickou taneční hudbou, popem a holandským housem, kterým se často inspirujeme … tak to je ten náš sound.

Komu je určená vaše tvorba?

Naší cílovou skupinou jsou všichni, kdo mají rádi hudbu a strašně rádi tancují a paří. Zároveň mají otevřenou mysl a svobodného ducha, nebo jak my říkáme, pro všechny co jsou "svobodně nastaveni". A samozřejmě hrajeme pro všechny, kteří mají rádi starou dobrou BASS music.

Do vaší hudby zapojujete i prvky rapu, ačkoliv nemáte klasický "west coast" sound. Jaký je tedy váš vztah k hiphopové kultuře?

My jsme samozřejmě vyrůstali na klasické west coast hudbě, ať už to byl rock, rap či hip hop. Moc rádi se necháváme inspirovat klasickým hip hopem hlavně kadencí, texty a samotným zvukem. Na svém prvním albu jsme spolupracovali se Snoop Doggem a to bylo jako splnění jednoho velkého snu, protože opravdu se vrhnul do něčeho, co se kompletně vymykalo jeho tvorbě či tomu, co si právě každý představí pod pojmem "west coast" a úplně to zabil.

Teď vydáváte čtvrté album a už jste spolupracovali s velkými jmény hudební produkce. Kdo vás v současnosti nejvíce inspiruje?

Ať se jedná o jakékoliv album, naše produkce je vždy směsí inspirace od umělců jako například Beastie Boys, až po Outkast či Linking Park. No a samozřejmě je pro nás důležitá elektronická taneční hudba a scéna, stará či nová.

Jste také jednou z mála asijských skupin, která dosáhla celosvětové popularity. Co to pro Vás znamená?

Moc si vážíme toho, že se nám dostalo takového uznání. Vždy jsme byli a pořád budeme sami sebou a budeme reprezentovat naše město. Vážíme si toho, když nám lidé z naší komunity říkají, že jsou na nás hrdí, na to co děláme, že dokážeme bourat stereotypy a otevírat mysl lidí, ukazovat jim nové věci. Takže si toho nesmírně vážíme.

Na co se můžeme těšit na Vašem Pražském koncertě?

Rozhodně budeme hrát nový pecky z nejnovějšího alba DIRTY BASS a samozřejmě i nějaké starší věci z alba Free Wired a moc se na to těšíme. Fanoušci, kteří nás už viděli, když jsme předskakovali skupině LMFAO tak vědí, že naši skupinu tvoří tři emcees a DJ, což je vlastně klasické složení hiphopových skupin. A samozřejmě také hrajeme na klávesy, MPC a kytaru, takže se nejedná jen o tradiční taneční hudbu. Můžete si těšit i na živou hudbu.

Co plánujete do budoucna?

Určitě budeme natáčet další videa k singlům z alba "Dirty Bass", a nepřetržitě budeme cestovat a vystupovat. Právě jsme vypustili další singl s názvem "Turn Up the Love" a doufáme, že se to fanouškům bude líbit!


FAR EAST MOVEMENT

17. 7. 2012
Roxy, Dlouhá 731/33, Praha 1 - Staré Město

Live: Far East Movement (USA), Ben Cristovao & The Glowsticks ft. DJ Castor

začátek: 20.00
předprodej: 440,-

Far East Movement - Roxy

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování