Rozhovor s Delinquent Habits

px

Příjemný rozhovor s kapelou Delinquent Habits na jejich koncertě v třebíčském "Béčku". Dozvíte se například proč se k nám vracej s pravidelností stěhovavých ptáků a budem doufat že to tak zůstane i do budoucna.

PB: Ahoj hoši, tohle jsou už druhý Vánoce, které jste nám zpříjemnili koncertem a celkově, jste v Čechách už asi po páté. Je nějaký speciální důvod, proč se sem s pravidelností vracíte?

DH: Zkrátka jezdíme tam, kde nás lidi chtěj, což se u vás v Čechách děje a za chvíli budeme mít sježděnou vaší zemi křížem krážem. Tady v Čechách si lidi uměj užívat mejdan jako málokde a nás to těší a vždycky se sem rádi vracíme…

Delinquent Habits

PB: Já sama pracuju jako produkční a musím přiznat, že je pro mě úžasný, že legendární kapela jako vy, jezdí svojí show za relativně malé peníze, které vám pokryjí výdaje, a žádný velký výdělek z toho nekouká. Jak je to možný, že si neříkáte hrozný pálky jako jiné kapely a za cenu některých českých kapel dáte skvělou déle než hodinu a půl dlouhou show?

DH: Víš to je taky asi důvod proč se sem tak často vracíme. Pro nás je priorita rozdávat lidem lásku, dobrou energii a jezdit z naší show po celém světě. Není pro nás důležité dostávat za koncerty statisíce. Takže vždycky vyrazíme na nějakou dobu z Kalifornie od našich rodin do světa koncertovat. Myslíme, že je důležitý a dobrý ukazovat lidem, jak může hip hop vypadat a že může předávat dobou energii. No prostě, že se to i po letech dá dělat z nadšením a láskou.

PB: To se vám každopádně daří a taky proto se publikum vždycky rádo vrátí na váš koncert, i když vás vidělo třeba už třikrát. Poslední věc, která mě zajímá je používání živých nástrojů v rámci desek a vašich vystoupeních. Vaše hudba k využití live bandu vybízí, takže jak to máte? Třeba nástroje v některých instrech na vaší poslední desce The Common Man znějí, jako kdyby byly nahrány živě.

DH: Ne, ne na desce jsou jenom dobrý a kvalitní samply, ale taky jsme si s tím zvukem dlouho hráli, aby to znělo dobře. Každopádně dost často hrajeme s živou kapelou na festivalech a má to vždycky hrozně dobrou energii a odezvu a samozřejmě nás to i hrozně baví.

Delinquent Habits

PB: Tak vám moc děkuju za příjemný rozhovor a za skvělou show a doufám, že se třeba zase za rok sejdeme na vašem koncertu. Šťastnou cestu do Švýcarska přeju vše nejlepšího do Nového roku!

DH: My taky moc děkujeme a tobě i všem čtenářům Phatbeatz.cz přejeme Happy New Year a budeme se těšit nashledanou!

PhatBeatz k tématu: 

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování