ŠATNA - Mladá móda na Nové Scéně ND

px

Spojení současné módy, mladých návrhářů, přehlídek a Nové scény ND se jmenuje prostě Šatna. Divácká šatna ve třetím patře se promění v přehlídkové molo, kde bude kaţdý měsíc jeden z mladých módních návrhářů prezentovat svou tvorbu. Představené modely si pak budou moci vyzkoušet všichni návštěvníci Nové scény pomocí speciální "virtuální šatny".

Představení projektu ŠATNA se uskuteční v divácké šatně Nové scény (sousedí s Café NONA ve třetím patře) 20.10. od 19:00. Večerní prezentace diváky seznámí nejen s celkovým rámcem projektu, ale hlavně důkladně představí použitou technologii, která jim na Nové scéně bude k dispozici.

Pomocí nové technologie uplatněné v tomto projektu si na sobě každý bude moci vyzkoušet, jaké je to být v kůži modelky či modela, tedy alespoň virtuálně. Stačí se postavit před speciální konstrukci složenou z LCD displejů, fotoaparátů, snímačů pohybu a čtečky čipů. Pomocí pohybu ruky bude "virtuální model" nejprve před bílým pozadím vyfocen. Snímek bude následně softwarově přepočítán tak, aby se přesně prolnul s obrazem předem vyfocených šatů z kolekce módního návrháře, který v měsíci zrovna představuje svou tvorbu. Jednotlivé modely šatů si pak už na sobě každý může jednoduše střídat dalším pohybem ruky. Ačkoliv princip působí na papíře poměrně složitě, vše je velmi jednoduché a uživatelsky příjemné. Systém bude navíc integrován se sociální sítí facebook, zájemci si tak po přiložení čipu mohou své snímky z "virtuální šaty" na webu porovnat s přáteli.

Koncept: Lukáš Otevřel, SisterConspiracy, Nová scéna ND
Produkce: Lucie Šatková
Fotografie: Lukáš Ţentel
Technické řešení virtuální šatny: Jakub Stedina

Další informace naleznete na www.novascena.cz

ŠATNA - Mladá móda na Nové Scéně ND

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování