Cena NG 333 a Mediální Realita od Ztohoven

px

Skupina Ztohoven se letos v červnu postarala svým pirátským vysíláním na České televizi o mediální poprask. O další poprask se tento čtvrtek postarala svým rozhodnutím Národní galerie v Praze, která udělila první místo skupině Ztohoven za projekt Mediální Realita.

Cena NG 333 a Skupiny ČEZ - Finalisté
07.12.2007 - 24.02.2008
Veletržní palác
, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7 - Holešovice (respirium 5. patro)
vstup: 160,- / 100,- (do 16:00)
zlevněný vstup: 80,- / 50,- (do 16:00)

V červnu letošního roku vypsala Národní galerie v Praze cenu NG 333 a Skupiny ČEZ pro mladé umělce do 33 let z České a Slovenské republiky. Cílem této aktivity je podchytit mladé talenty z řad umělců a výtvarníků. Díla jedenácti finalistů včetně vítězného exponátu budou po dva měsíce vystavena v respiriu 5. patra Veletržního paláce. Vítěz získává 333000,-.

info: www.ngprague.cz

NG333

Vyjádření Ztohoven k projektu Mediální realita
Dne 17. 06. 2007 napadla mediální prostor, prostor televize. Narušila ho, zpochybnila jeho pravdivost, uvěřitelnost. Upozornila na možnou záměnu mediálního obrazu světa za svět jako takový, reálný. Je vše, co denně vidíme na obrazovkách televizí pravdou, realitou? Je věc, co je nám médii, novinami, televizí, internetem za pravdu předkládáno, opravdu pravdou?

Tuto myšlenku má náš projekt uvést, připomenout. Věříme, že i svobodný prostor veřejnoprávní televize takovouto akci a tedy i své vlastní zpochybnění snese, bude apelem pro budoucnost a připomínkou médiím pravdu dále presentovat. Díky za svobodná média, svobodný prostor pro společnost.

info: www.ztohoven.com | www.myspace.com/ztohoven

Atomová bomba na ČT2 - Ztohoven

Ztohoven - Mediální Realita (trailer)

Komentáře

Skvělá práce

Náhodou to mělo skvělěj efekt.Tohle se má ocenit a ne dát k soudu.škoda no...rád bych je poznal

blabol o tom ze nekdo ze

blabol o tom ze nekdo ze ztohoven znicil nekolik kamer je naprosta hloupost!

a manzelka pana durdika se rek bych vali ve zlate vzhledem k tomu jaky aktivity jeji manzel provozuje a inkasuje miliony od statu i stredisek

ale pokud by mi k tomu chtel neco rict tak s ni rad natocim rohovor tak at se ozve: 777919695

cenim

no ja rozhodne cenim tyhle kluky, to co udělali nema u nas moc obdoby. Me bavi uz ten jejich nazev, krasnej dvojsmysl:)

cool

Dobře odvedená práce-cením... Muselo to zabrat spoustu času přípravami a naplánováním.
Skrz tohle video, si můžou lidi uvědomit, že ne vše co vidí v televizi je pravda.

.

mě celkově ten projekt pobavil, myslim že nic konkrétního ani zničeno nebylo-cenim!

fff

no..když dělal Roman Týc semtamfóry...tak....akorát vyměnial sklíčka a ty si pak nechal....no..nevim..nesledoval sem to dál....ale tyhle akce....já moc cenim....a hrozně opovrhuju lidma, co to pobuřuje.....protože je to trapný..........takový to stádo žijící ve stereotypu, chápu je chápu....ale.........třeba grafity je hodně kýč a vandalismus a jen velmi málo z toho za něco stojí.........je třeba zkoušet něco novýho a zaměřovat se...na....nevim.......tolik věcí se už dělalo...ať už jde o lampy......semafory...přechody....chodníky.....obrubníky, patníky....kanály......picasso pavement...streetart...no...........veřejnej prostor...televize.....

cena?

jako manifest dobry. protest, zamysleni - beru. ale davat za to cenu? splnuje tohle vubec definici umeni, nebo chce nekdo (v tomto pripade NG) upozornit i na sebe, tak tomu dava cenu?

souhlas

totalka souhlas,,,,to nema s umenim nic spolecnyho.

rozčilou mě ty naivní názory...

umění může bejt přece cokoli...někdo potřebuje definice, někam si to zařadit...jinej tohle neřeší...
...já sem z oboru a mám třeba přehled...tu cenu si vymyslel Knížák ještě s někym, argumentuje tim, že čím víc cen, čím víc pozornosti v masmédiích, tim víc...prachů pro umění.....čím víc-tim líp...s čimž vůbec nemůže nijak polemizovat...
Dostali 333 táců..ježiš..a to se hodí....na další projektík.....třeba konečně nabořej novu a snad na dost dlouho...nebo primu....to je fuk.........a v hlavnim vysílacím čase.......

..jinak sou to nová média....uměleckej obor....jestli vám to něco řiká...je to akce...je to vtípek...je to...frajeřina...prostě guirella art...v podstatě....pár naivních lidí to možná vyděsilo, spoustu tupců rozčílilo......protože sem už viděl podobnou variaci...starší....tak mě to ani moc nepřekvapilo.......

umeni

moje otazka, jestli je to umeni, tuhle vec nemela odsoudit. ja jen nevim, proc by se o to mela zajimat instituce jako je NG, cely to popularizovat, udelovat ceny, davat prachy a vlastne to tim cely shodit do roviny, ktera zavani komerci? to je muj pocit. nemyslim, ze to je navic ta motivace diky ktery to vznika.

souhlas

...umění nemá mít rám.

nesouhlas

pak je umeni i Jarda Franta dys votvira konzevu z leva do prava......

hmmm to je sice pěkný, ale

hmmm to je sice pěkný, ale neznáte druhou stranu mince, tyhle kokoti zničili několikrát a to zbytečně a ze zábavy tyhle kamery, jedna stojí přes meloun. Znám právě ženu majitele téhle firmy, co je vlastní, má tři děcka, jedno se narodilo před pár dny a místo aby víkendy strávil s nimi, hlídá kamery..
nápad je to super, rádoby záměr schvaluji (jelikož předchozí zničení byla zbytečná), ale důsledky, kterých si nikdo není moc vědom už diváci před televizí neznají.

problem bude jinde

Vaše známá bude mít asi osobní problém s manželem, kamery jsou výmluva. Pokud vím, tak skupina Ztohoven nezničila žádnou kameru. Milý novopečený tatínek nejspíš nelítá po střechách a nehlídá kamery, ale dělá něco úplně jiného.

máš snad něco proti

máš snad něco proti graffiti?

si ťulpas viď?:D

si ťulpas viď?:D

a co chudaci hlidaci. misto

a co chudaci hlidaci. misto aby byli se svou rodinou musi hlidat vlaky . to je skandal

kozo vozo :))))

kozo vozo :))))

Mazec tak na čt kurwy..

Mazec tak na čt kurwy..

Chytrej kluk...jsi asi

Chytrej kluk...jsi asi nepochopil ten princip, že? A navic co máš proti ČT, je to to jediný na co se dá ještě trochu koukat.

jou

joujoujouj to me baví jen tak dál, rozdíl mezi realitou a fikcí se čím dál tím smazává....

supr!

supr!

Tak to je mazec... ten

Tak to je mazec... ten trailer :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování