Festivaly Stop Zevling a Strawberry Fields rozpumpují srdce sídliště na Černém Mostě

px

Dva pražské sousedské festivaly Stop Zevling a Strawberry Fields letos spojí své síly na cestě k lepšímu a aktivnějšímu životu na sídlišti Černý Most v Praze. Festivaly plné sportu, turnajů, kapel, DJs, workshopů a dalších aktivit proběhnou najednou v sobotu 18. září. Vstup je dobrovolný.

Za oběma festivaly stojí myšlenka propojovat sousedy jednoho z největších pražských sídlišť, praskat bubliny anonymity sídliště a prostřednictvím kultury, sportu, hudby, workshopů a dalších aktivit bořit kulturní hranice a přinášet pozitivní impulzy a motivaci pro aktivnější život na sídlišti.

“Černý Most není místo, kde se zastavil čas. Sídliště dýchá, žije a my v něm tvoříme společně kreativní nápady a žijeme vedle sebe. Pojďme dát sbohem anonymitě sídliště, lépe se poznat a společně zase rozpumpovat srdce Čerňáku,” říká k festivalu produkční Stop Zevling Vojta Havlovec.

Pro sportovní nadšence bude na patnáctém ročníku festivalu Stop Zevling několik turnajů i sportů na vyzkoušení, pro hudební nadšence stage plná DJs, kapel a umělců. Nebude chybět Graffiti Jam, závody BMX a spousty skvělého jídla a pití. Celým dnem vás provedou moderátoři Vlado a Poeta.

Strawberry Fields je festival pod záštitou neziskové organizace Jahoda, která se stará o lepší život ve městě. Festival je od počátku založen na sousedské sounáležitosti a boji proti anonymitě sídliště.

“Strawberry Fields je festival volného času, který dětem a mladým lidem představuje aktivity, kterými mohou smysluplně vyplňovat své volné chvíle ve městě. Hudba, divadlo, různé sporty a workshopy, malování, žonglování, tanec a další. Letošní devátý ročník festivalu propojíme se Stop Zevling festivalem. Jeho první ročník v roce 2007 jsme dokonce kdysi podpořili jako garanti,“ doplňuje za festival Strawberry Fields jeho produkční Vendula Fendrychová.

Na festivalech vystoupí následující interpreti:

Stop Zevling Stage

Freezer, Indy, DJ Ladida, Magion, Josef K., DJ ADZi, DJ Probe, Eurodel, DJ Friky, Batrs, Pain, LA4, DJ Ciro, Bayview, DJ TerEza, Jonny Richter and The Hog Ranch a speciální showcase mezi umělci.

Doprovodný program: stříhání od barbera, africké copánky a africké dárkové předměty a šperky, doprovodný sportovní a rukodělný program pro dospělé i pro děti, rýžování zlata a hledání s detektorem kovu a další program neziskovek.

STOP ZEVLING #15

Strawberry Fields Stage

Kapela The CELLO Boys, beatboxer BeatSolčy a post-rocková kapela The New Horizons nebo novinka z jahodové nízkoprahové zkušebny Asap noel & Juli G.

STRAWBERRY FIELDS #9

Oba festivaly nabídnou zábavu pro všechny generace. Pro nejmenší bude připravené hlídání v odpočinkové zóně a divadelní představení. Festivaly proběhnou 18. září od 10:00 na sídlišti Černý most v areálu Plechárny.

O festivalu Stop Zevling

Multižánrový festival Stop Zevling vyhlašuje stopku zevlingu a propojuje sport, hudbu, umění, gastrofestival, sportovní turnaje a další aktivity a soutěže. Festival chce kolem sebe vidět aktivní lidi jak ve sportu, kultuře, tak činech, které pomáhají lokalitě a komunitě, ve které žijeme. Už 15 let si staví Černý Most svůj vlastní festival mezi paneláky.

O festivalu Strawberry Fields

Festival pořádá nezisková organizace Jahoda. Cílem festivalu je ukázat návštěvníkům, jak se dá kvalitně trávit volný čas a praskat bubliny anonymity jednoho z největších pražských sídlišť, sídliště na Černém Mostě. Festival nabízí taneční a parkour workshopy, turnaj ve fotbale i ve stolním fotbálku, netradiční sporty, výrobu šperků, linoryt, sítotisk a další umělecké workshopy a také hudební stage. Strawberry Fields, lepší život ve městě.

STOP ZEVLING #15 & STRAWBERRY FIELDS #9


STOP ZEVLING #15 & STRAWBERRY FIELDS #9

18. 9. 2021
Černý Most, Praha

Stop Zevling Stage
Live: Indy & La4 + DJ Friky, Eurodel + Freezer, Pain & Batrs
DJz: Ladida, Magion, Friky, Josef K., Probe, Ciro, Bayview, TerEza, …

Strawberry Stage
Live: The CELLO Boys, The New Horizonsm, BeatSolčy, Asap noel & Juli G
DJz: Scaffer, Dugg, Ill Rick

začátek: 8.00
vstup: dobrovolný

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování