FSHIZZ - Chamouche

px

Na výstavě The Amazing Homegrowns se krom Velkého "Ema" poprvé veřejně předvedli i bytosti z Ústavu pro Výzkum Fosilií (Medaňa, Dramlok, Art-I-Choke). Medaňa je již starší obyvatel ústavu a její profil naleznete zde. Nyní se zaměříme na nováčky Dramlok aka Kandramander přátelský a Art-I-Choke aka Chamouche.

Art-I-Choke - Chamouche - Moucha Měňavka

Další bytost z Ústavu pro Výzkum Fosilií je Chamouche zvaný Art-I-Choke, kvůli jeho zeleninovému tvaru. Je to tvor podobný bezkřídlé mouše s o mnoho delším a lepkavějším jazykem než je chameleoní. Dokonce i barvu umí měnit jako chameleon.

Byl nalezen ve finském pralese Pyhä-Hakki. Domorodci v minulosti věřili, že Chamouche jsou jistým způsobem afrodiziakem a zdecimovali celou populaci těchto velmi vzácných tvorů již před stovkami let. V podstatě je zabíjeli jen pro špičku jejich jazyka, která se usušila a poté nasypala do jídla či jen do vína. Neexistuje ale žádný záznam, zdali měl tento postup opravdu nějaký účinek.

Chamouche jsou hermafroditi (další důvod, proč byli považováni za afrodiziakum), a proto ÚVF počítá s tím, že by mělo být možné tuto zaniklou rasu obnovit.

Má rád chladnější místa, a moc toho nenamluví. Celý den vlastně jen stojí, vyčkává a sleduje potenciální kořist a jakmile jí chytne, trvá mu velmi dlouho než jí stráví. Pokud jde o trávení, je vlastně ještě pomalejší než lenochod. Jediným okamžikem, kdy je velmi rychle reagující, je, pokud se někde poblíž objeví med a to je přesně důvod, proč nemá moc v oblibě Dramloka (Kandramandera), jelikož je u medu často dřív a všechen ho sní , aniž by mu nechal alespoň kapičku.

Celkově vzato je Chamouche přátelský tvor, který se, jak se zdá, celý den usmívá a nenadělá moc hluku ani nepořádku, jelikož je jako jeden z nejstarších obyvatel ÚVF velmi čistotný a poslušný.

FSHIZZ - Chamouche
FSHIZZ - Chamouche
FSHIZZ - Chamouche
FSHIZZ - Chamouche
FSHIZZ - Chamouche

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování