Ghostface Killah o desce Bulletproof Wallets

px

Každej novej song je pro mě něco jako moje další dítě. Všechny mají odlišné tváře, ale jsou z jedné krve. Sere mě všechen ten "new school shit". Jsem dítě hip-hopu a miluju oldchool.

Ghostface Killah se na scéně zapsal nejen jako člen Wu-Tang Clan, ale i jako autor dvou výborných sólových alb - debutu Ironman z roku 1993 a předloňské desky Supreme Clientele. Bulletproof Wallets (Sony-2001), jeho v pořadí třetí studiové album obsahuje 14 nových skladeb a jak už jsme si zvykli taky řadu zajímavých hostů. Za všechny jmenujme Carla Thomase (R & B zpěvák, který se objevil spolu s Raekwonem hned v pilotním singlu Never Be The Same, který se pohybuje na pomezí hip-hopu a r'n'b), Ruff Endz, atd. Na desce se Ghostface docela dost vzdálil od klasického Wu-tang stylu, ale nebylo to ani moc na škodu. Celá deska je laděna do hodně melodické polohy, GFK si prostě dal oddech od tvrdýho oldschoolu a hodil se do pohody spolu s bratry z Wu-Tang - Method Manem, Raekwonem (který hostuje více než na polovině tracků z celé desky) a RZA (ten celou desku koprodukoval), kteří na desce hostují. Členové Wu Tang Clan pokračují v přístupu, který uplatnili v posledních letech a dlouhé intervaly mezi deskami kultovní formace vyplňují početnými sólovými projekty.

"Každej novej song je pro mě něco jako moje další dítě. Všechny mají odlišné tváře, ale jsou z jedné krve. Sere mě všechen ten "new school shit". Jsem dítě hip-hopu a miluju oldchool.

Jsem potomek lidí, jako je Marvin Gay a Al Green. To je to, co jde přímo ze mě.

Vybírám si beaty jako svoje ženský. Jsem strašně vybíravej člověk. Spousta ženských mě vůbec neosloví, v tom smyslu, že mi na nich nepřipadá nic zajímavýho a stejný je to s hudbou. Ale když najdu tu pravou záležitost, vím, jak si s ní poradit a co přesně udělat, aby byl výsledek skoro dokonalej.

Deska Bulletproof Wallets je jako dobrej joint kterej si odpálíš v autě za nádhernýho slunečnýho dne a co tě pak hodí do maximální pohody. Všechno ti připadá v klídku, jojo, tuhle desku si určitě zamilujete," směje se Ghost.

"Zkusil jsem se tak trochu vrátit do roku 1988. Prachy, největší pohoda, všichni si to jeli v jednom stylu. Co se to teď do hajzlu děje? Co to vůbec vychází za věci? Co to lidi dokážou vůbec poslouchat? Všechno jsou to takový nehorázný sračky…

Když píšu další věci a připravuju desku, píšu proto, abych vyhrál. Seru na to, co je právě "in" a co není, jedu si to svoje co mě baví. Tak jak to cítím a myslím, že to je správný. Všechno co dělám je neprůstřelný. Já jsem neprůstřelnej. Mohl jsem tu desku pojmenovat třeba Argentina a lidi by byli nadšený, jak hezky to zní. Ale co bych z toho měl já. Ve výsledku, je Bulletproof Wallets o tom, jak být nejlepším a přitom se vůbec nemuset přizpůsobovat většině.

Bulletproof Wallets Tracklist
Release: 13.10.2001 | Sony-Epic

 1. Intro - 01:20
 2. Maxine - 03:47
 3. Flowers (feat. Reakwon, Method Man & Superb) - 03:25
 4. Never Be The Same Again (feat. Carl Thomas & Raekwon) - 04:26
 5. Teddy Skit - 01:04
 6. Theodore (feat. Trife & Tviz) - 03:09
 7. Ghost Showers - 04:11
 8. Strawberry (feat. Killah Sin) - 03:06
 9. The Forest - 03:10
 10. The Juks (feat. Trife & Superb) - 04:08
 11. Walking Through The Darkness (feat. Takitha) - 03:21
 12. Jealousy - 00:55
 13. The Hilton (feat. Raekwon) - 04:00
 14. Interlude - 01:00
 15. Love Session (feat. Ruff Endz) - 03:40
 16. Street Chemistry - 01:55

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování