Nadupané playery od Archosu

px

Při brouzdání internetem jsem nedávno narazil velmi zajímavou nabídku americké firmy Archos, která se specializuje na výrobu nejrůznějších přehrávačů, digitálních fotoaparátů, kamer a multifunkčních zařízení. Nabídku tvoří mimo jiné i MP3 přehrávače vybavené pevnými disky, což jsou podle mne zařízení, která mají velkou budoucnost.

Na jedné straně stojí neustálý technologický pokrok vedoucí k čím dál větší miniaturizaci a zdokonalení parametrů pevných disků a na straně druhé jim hraje do karet i variabilnost využití s velkou datovou kapacitou a přenosností. Současnou nabídku MP3 playerů firmy Archos tvoří sedm modelů lišících se v zásadě kapacitou a škálou nabízených funkcí.

V zásadě je můžeme rozdělit do tří kategorií Jukebox 6000, Jukebox Studio 10 a Jukebox Studio 20 jsou plnohodnotnými MP3 přehrávači napájené čtyřmi tužkovými bateriemi s provozní dobou kolem 8 hodin, komunikující s Macem i PC s USB připojením k počítači a dvěma MB vyrovnávací paměti. Liší se velikostí disku 6 GB, 10 GB a 20 GB.

Jukebox Recorder, Jukebox Recorder 10 a Jukebox Recorder 20 mají v zásadě stejné základní parametry jako výše uvedené modely, navíc jsou ale vybaveny i síťovým adaptérem a integrovanou nabíječkou baterií. Jejich hlavní odlišnost tkví ovšem, jak už z názvu vyplývá, ve schopnosti MP3 soubory nejenom reprodukovat, ale i nahrávat a to v zásadě z jakéhokoli analogového či digitálního zařízení ve kvalitě převyšující bitrate 160 Kb za vteřinu. Na celé tohle kouzlo nepotřebujete nic než kabel, kterým propojíte Jukebox Recorder s vaší věží (televizí, walkmanem) a zmáčknete play. Vše ostatní za vás obstará firmware dodávaný výrobcem, který můžete navíc velmi snadným způsobem upgradovat přímo ze stránky Archosu =ARCHOS=, kdykoli se objeví nová verze.

Posledním nabízeným typem je Archos Jukebox Multimedia, což je skutečná perla. Nadaná všemi funkcemi předchozích produktů, kromě nich ovšem oplývá i řadou dalších. Má navíc zabudovaný mikrofon, takže ji můžete použít jako diktafon. Krom toho je vybavena barevným LCD 237 x 234 pixelovým displejem a přípravou na čtecí adaptér na Compact Flash karty a SmartMedia karty. Z těch můžete do Jukeboxu nasypat fotky z vašeho digitálního fotoaparátu a bez prodlení si je prohlédnout. Tím ale výčet funkcí zdaleka nekončí, musíme ještě přidat interovaný FireWire port nebo PCI kartu (volitelně), navíc je Jukebox vybaven i Video Out výstupem, takže ho můžeme kdykoli propojit s televizí a prohlížet fotečky ve větší velikosti.

To nejlepší jsem si samozřejmě nechal nakonec, připravený je i modul na připojení kamery s dvojnásobným digitálním zoomem a přístroj sám umí zaznamenávat videa ve formátu MPEG4 playing (CIF format - 352x288 pixelů, 30 frames/sec. Když si tedy na 10 GB (ve větší velikosti se player bohužel nedělá) nahrajete filmy můžete si je v klidu přehrát na televizi a plynulé přehrávání vám zajistí 16ti megový Buffer. Ještě se vám nesbíhají sliny? Já jsem zdaleka tak dlouho nevydržel, naštěstí jsou tu věci, které mě v podobných případech vždy postaví na nohy. Nezklamalo to bohužel ani tentokrát letmým pohledem na cením jsem zjistil že se tito mazlíčci se pohybují v rozmezí 230 - 450 USD, což odpovídá asi 8200 - 16 000 Kč to sice není tak strašné vezmeme-li v úvahu poměr výkon cena ale připočtěte k tomu poštovné a clo a sumička naroste.

Z toho vyplývá ještě jedna důležitá informace, nepodařilo se mi zatím najít firmu, která by tyto produkty prodávala v České republice, ale pokud budete mít zájem můžete si je objednat on-line ze stránky výrobce.

Komentáře

Huh?

1] By me zajimalo co to ma spolecnyho s b-boyingem.
2] Na 12345.cz sou lepsi veci do nepohody...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování