Arrested Development

px

Po dlouhé době Českou republiku čeká velká hiphopová událost - pražskou Roxy brzy rozvibrují vycinkané beaty, etnicky laděné melodie s příměsí blues a funku spolu s výrazným rapem. To vše jsou devizy americké formace Arrested Development. V úterý 9. března 2004 máte jedinečnou příležitost setkat se s legendární skupinou a ukázat jí, jak se na dobrou muziku paří tady u nás.

Partička Arrested Development vznikla koncem osmdesátých let. U jejího zrodu stál Todd Thomas, a.k.a. Mc Speech a Tim Barnwell, a.k.a. Dj Headliner. Thomas vyrostl na venkově v Tennessee u své babičky (odtud možná název slavného singlu Tennesse), brzo však pochopil, že tam mu pšenka nepokvete a přestěhoval se do kulturně vyspělejší Atlanty, kde krom jiného studoval hudební management na Atlantském Uměleckém Institutu v tam také spolu s Hedlinerem zakládají Arrested Development. Skupina se postupně rozšiřuje o tanečnici a choreografku Temelcu Gaither a.k.a. Montsho Eshe, zpěvačku a tanečnici Dion Farris, bubeníka, zpěváka a umělce Donalda Jonese a.k.a. Rasa Don, dvaašedesátiletého zpěváka, tanečníka a duchovního rádce kapely Baba Oje a Speechovu neteř Taree Jones a.k.a. Aerle Taree.

Arrested Development

První album kapely 3 Years, 5 Months and 2 Days in the Life Of... spatřilo světlo světa v roce 1992, Speech jej sám produkoval a zároveň se podepsal jako autor pod všechny skladby. V roce 1992, kdy černé muzice kraloval gangsta rap zazářila melodicky vymazlená deska Arrested jako supernova čistý sound, prvky etnické hudby, soulu, blues a funku odlišili skupinu naprosto výrazně od většiny tehdejší hudební produkce. Není se čemu divit, že se již zmiňovaný singl Tennessee okamžitě uvelebil v Top Ten a společně s následujícími singly Mr. Wendal a People Everyday, které zaznamenaly stejný úspěch, vynesl kapelu na hudební výsluní. Prodané desky se počítaly na milióny a skupina se usadila na trůnu po boku ostatní hiphopové elity a čekat na sebe nenechaly ani ocenění Grammy v kategorii "Best Rap Album" i "Best New Artist", "Rap Singl Of The Year" dle MTV a titul "Band of the year" časopisu Rolling Stone.

Arrested Development

Kapela se mimo jiné proslavila svojí soudržností (navenek se prezentovala jako rodina a zpočátku dokonce bydleli všichni v jednom domě), sociálním cítěním a stavěním na afroamerických kořenech. Zmiňovaná soudržnost však kapele dlouho nevydržela. AD vydali následnující rok ještě záznam živého vystoupení Unplugged a roku 1994 album Zingalamaduni, načež roku 1996 ohlásil Mc Speech konec činnosti AD.

Speech pak žil od roku 1996 v Japonsku, kde se věnoval sólovým projektům a zde taky v roce 2001 AD ohlásili své znovuzrození a vydali album The Heroes of the Harvest a uspořádali koncertní turné po USA. V současné době mají za sebou úspěšné album z roku 2003 Extended Revolution a na březen tohoto roku avizovali připravovanou desku Among the Trees. Jásejte Arrested Development jsou zpátky v plné síle.

Arrested Development

Současná sestava kapely

Speech - vokály
Za - basa
Omar - bicí
Machete X - gramofony, vokály
Nicha - vokály
Melody - tanečník, vokály
Spencer Love - vokály

Diskografie AD

3 Years, 5 Months, and 2 Days in the Life Of (1992)
Unplugged (1993)
Zingalamaduni (1994)
Speech (1996)
The Best of Arrested Development (1998)
The Heroes of the Harvest (2001)
Greatest Hits (2002)
Extended Revolution (2003)

Komentáře

arrested

nexcem vas sklamat, ale pokial niekto si predstavuje ze dojde zlozenie z ery people everyday - aby ste neboli sklamany ! videl som plagat, pride iba speech, jedna neznama baba, a neznamy cernoch = iba traja ! z toho ma co do arested devel. co povedat iba speech ....
make many tour bijaaaač!

jen tak pro pořádek

speech udělal v JPN tři alba a poslední Extended Revolution vydala jen firma, žádný nový kusy, jen remixy sesbíraný skrz ty léta.

je to v ůterý ne???

je to v ůterý ne???

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování