MĚSTEM POSEDLÍ - výstava a streetart festival

px

Z podstaty kontroverzní výstava, která ukáže výběrový koncentrát graffiti a street artu tak, jak ho zatím zná jen málokdo. Jednotlivé oblasti a styly, které se prolínají a podobně jako writeři cestují po světě, odkryjí formální i obsahovou pestrost tohoto pouličního výtvarného projevu, který nezná hranice.

Graffiti je v současné době již nedílnou součástí galerijních sbírek po celém světě a má svou téměř padesátiletou historii. Výstava Městem posedlí je mezinárodní projekt, který ukáže, že podstatou tohoto dnes již uznávaného, ale stále diskutovaného výtvarného vyjadřování může být kromě revolty i hluboký vztah k městu a všem jeho podobám. Výjimečnost výstavy tkví i v tom, že většina uměleckých děl v prostoru Městské knihovny vznikne a zanikne. Pomíjivost, jako základní charakteristika graffiti a streetartu, bude popřena pouze vystavením fotografií a videí dokumentujících dávno neexistující věci. Výstavu doprovodí bohatý program, jehož součástí budou i venkovní instalace a umělecké intervence ve veřejném prostoru.

Jazyk ulice se znamením vandalismu u nás poprvé zarezonuje v mezinárodní konfrontaci a prestižním galerijním prostoru. Výstava na jednom místě představí českou writerskou špičku, zástupce silných evropských scén jako jsou Německo, Francie, Nizozemsko Španělsko nebo Polsko, i americké legendy. Nebudou chybět AKAY, BATES, BIOR, BRAD DOWNEY, DELTA, EPOS 257, ESCIF, HONET, HORFE, HOW'N'NOSM, M-CITY, MASKER, OBIC, PASTA ONER, POET 73, POINT, REBEL INK, SMASH 137, SPINO, SWOON, TRON, X-DOG nebo ZEDZ. Objeví se tu silné individuality i skupinové projekty. Místo dostanou písmová klasika, velkoformátové obrazy, instalace, objekty, projekce, z akcí i odvrácená tvář graffiti - tagování a bombing.

První pozvánkou jsou muraly na Národní od čtveřice Jan POINT Kaláb, PASTA ONER, Michal TRON Škapa a X-DOX.

MĚSTEM POSEDLÍ / STUCK ON THE CITY

MĚSTEM POSEDLÍ / STUCK ON THE CITY - Vernisáž

9. 10. 2012 | 18:00
Galerie hlavního města Prahy (2. patro Městské knihovny v Praze), Mariánské náměstí 98/1, Praha 1 - Staré Město

MĚSTEM POSEDLÍ / STUCK ON THE CITY - Vernisáž

MĚSTEM POSEDLÍ / STUCK ON THE CITY

10. 10. 2012 - 13. 1. 2013 | 10:00 - 18:00
Galerie hlavního města Prahy (2. patro Městské knihovny v Praze), Mariánské náměstí 98/1, Praha 1 - Staré Město

Vystavují: AKAY, BATES, BIOR, BRAD DOWNEY, DELTA, EPOS 257, ESCIF, HONET, HORFE, HOW'N'NOSM, M-CITY, MASKER, OBIC, PASTA ONER, POET 73, POINT, REBEL INK, SMASH 137, SPINO, SWOON, TRON, X-DOG, ZEDZ, …

Kurátor: Radek Wohlmuth
Autoři koncepce: Jan Kaláb, Klára Voskovcová
Autorský team: Blanka Čermáková, Marcela Straková

MĚSTEM POSEDLÍ / STUCK ON THE CITY - Doprovodný program

MĚSTEM POSEDLÍ / STUCK ON THE CITY

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování