FOTOBANKA

px
8.8.2016 FOTOBANKA leeboy
Jak už jsem zmiňoval v předchozím díle, dovolená může mít různé formy. Minule jsme v našem průzkumu okolí našli léčebnu u Krvavice. Dnes se podíváme o zhruba 400 km severozápadním směrem. Tím místem je ostrov Krk, který se pyšní nejen svým zajímavým mostem, jímž je spojený s chorvatskou pevninou,...
px
2.8.2016 FOTOBANKA leeboy 応2
Pod pojmem dovolená u moře si každý člověk představí nekonečné pláže, nádherné a teplé moře, hezkou přírodu, idylickou pohodu a klid. Jenže počasí je občas nevyzpytatelné i na těchto místech. Když už nejsou podmínky na koupání, můžeme se vydat třeba na průzkum okolí. Na to počasí vliv nemá. V...
px
14.11.2015 FOTOBANKA zcok
Listopadová procházka ulicemi největšího švýcarského města Curych.
px
2.4.2015 FOTOBANKA reby
Fotodávka z 5denního cestování po Irsku. Howth, Newgrange, Belfast, Dark Hedges, Giants causeway, Londonderry, Donegal a nakonec Dublin s hudebním bonusem.
px
30.11.2014 FOTOBANKA reby 応1
Kontrola 11 let chátrajícího zábavního parku v centru Berlína. Spreepark byl založen v roce 1969 pod názvem Kulturní park Plänterwald. Po pádu Berlínské zdi si ho pronajala rodina Wittů, která chtěla ze Spreeparku udělat největší pouť světa. Plány zhatilo uvěznění za pašování 180kg kokainu z Peru v...
px
30.10.2014 FOTOBANKA jir
Fotopohled z toulání po hlavním města Nizozemska; Amsterdam. Barvy si můžete pořídit v Henxs. Graffiti speciál je zde.
px
21.8.2014 FOTOBANKA ziff
Bem-vindo à Madeira. Souostroví ležící v Atlantickém oceánu je co by kamenem dohodil tedy jen 5 hodin v letadle. Určitě ostrov znáte pod pojmem „ostrov věčného jara“, jakby ne. Teplota je tu po celý rok optimální pro bujnou vegetaci, bohužel rok od roku je zde stále méně srážek a tam, kde se dříve...
px
20.6.2014 FOTOBANKA reby 応2
Další cestopisný pohled je tentokrát z hlávního města Itálie; Řím. Jde o jedno z nejstarších evropských měst, bylo založen před více jak 2 700 lety (podle římské tradice se tak stalo 21. dubna 753 př. n. l.). Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy katolické církve. Pusťte...
px
3.6.2014 FOTOBANKA reby
Po Číně a Gruzii je tu pohlednice z Izraele. Toulky po zemi plné různých lidí, náboženství, kultur, jazyků a písma. Naše cesta začala v Tel Avivu kde jsme na letišti čekali zpřísněné kontroly vzhledem k výročí vzniku samostatného Izraele. K našemu překvapení jsme byli za 5 minut venku, půjčili jsme...
px
2.4.2014 FOTOBANKA reby 応3
Fotopohled do oblastí Gruzie (Georgia). Přesněji se jedná o Tbilisi, Gori (rodište Stalina), Uplistsikhe (staré skalní město), Mtskheta (jedno z nejstaršich měst v Gruzii), Telavi a Tsinandali (vinařská oblast). Více informací poskytne wiki.
px
21.1.2014 FOTOBANKA reby
14 dní v Číně aneb Hongkong, Guangzhou a přilehlé okolí. Pocitovka.
px
7.4.2013 FOTOBANKA ziff
Pojďme navštívit další ostrovní stát v Karibiku - Kubu. Je to jedna z posledních zemí světa ovládaných totalitním režimem s povolenou mocí jedné politické strany. Určitě nemeškejte a navštivte ostrov co nejdříve. Velké změny se očekávají.
px
17.2.2012 FOTOBANKA ziff
"Sawasdee" podruhé. Minule jsme se podívali do Národního parku Phang Nga Bay Wat. Dnes pokračujeme chrámem zvaném Tiger Cave.
px
9.2.2012 FOTOBANKA ziff 応1
"Sawasdee" - Vítejte. Toto slovo uslyšíte pokaždé, pokud přímo jednáte s místními a ještě se vám i pokloní. Vítejte v Thajsku. Tentokrát zavítáme do bujaré zeleně, země rychlého deště a opiček zlodějek.
px
17.10.2011 FOTOBANKA ziff
Poslední díl cestování po USA je ukončen ve světové metropoli New York.
px
24.9.2011 FOTOBANKA reby
Holandská města Amsterdam a sousední Haarlem v hledáčku objektivu. Fotobanka zajímavého.
px
20.8.2011 FOTOBANKA ziff 応1
Po jízdě na nekonečných silnicích táhnoucí se Arizonou a návštěvě města plného rychlého bohatství a pádu - Las Vegas směřujeme směr Los Angeles a San Francisco.
px
28.7.2011 FOTOBANKA ziff 応6
Tentokrát se vydáme do vyprahlých pustin a národních parků v oblasti Grand Canyonu. Článek navazuje na cestování po USA.
px
21.7.2011 FOTOBANKA ziff 応11
Cestování po USA je možná snem mnoho z nás nebo aspoň to bývalo něco hoodně vzdáleného. Dnes je již blíž a blíž tento sen. Ve čtyřdílném seriálku o cestování po americké půdě, máš možnost nahlédnout nebo si i rozmyslet, co vidět a co ne. Jak si případně svou cestu naplánovat. Objevování...
21.6.2011 FOTOBANKA krek 応7
Na přání pár lidí nebudem uvěřejňovat místo tohoto objektu. Možná časem.
px
27.5.2011 FOTOBANKA lu.c
Mezi vítězi prvního ročníku největší středoevropské fotografické soutěže lze nalézt například i letošního vítěze soutěže World Press Photo. Hlavním vítězem soutěže Photo Annual Awards 2011 se stal Lukas Hüller. Slavnostní vyhlášení proběhlo 13. května v prostorách Malostranské besedy.
px
8.4.2011 FOTOBANKA ziff 応5
Jistě si nelze nepovšimnout zmizení rozsáhlého továrního komplexu firmy Walter (Waltrovka) na Praze 5 – Jinonice.
px
4.4.2011 FOTOBANKA ziff 応5
Ptáte se, kde tento ráj leží? Každý má na slovo 'ráj' svůj pohled. Pro mne to je jistě oblast Karibiku přesněji República Dominicana. Pojďte se na chviličku trošku ohřát, než pořádné teplo dorazí i k nám.
px
24.6.2009 FOTOBANKA ziff 応5
Porto (v některých jazycích též Oporto) je druhé největší portugalské město. Jeho populace čítá v celé metropolitní oblasti zhruba 1 750 000 lidí. Porto je moderní kosmopolitní město nedaleko břehu Atlantského oceánu.
px
26.3.2009 FOTOBANKA ziff 応2
Report trochu z jiného soudku. Tentokrát máte možnost shlédnout virtuální architektonický výlet po těchto dvou severských městech, která jsou propojena druhým největším pevným mostem na světě.
px
20.3.2009 FOTOBANKA mobe 応3
Porto je druhé největší portugalské město nedaleko břehu Atlantského oceánu. Ochutnejte náladu města a něco málo života ulice.
px
17.9.2008 FOTOBANKA ziff 応14
Zvu vás na prohlídku zajímavých fotografií po dalším kontinentu, tentokrát Amerika. Celou cestu absolvoval Petr Hanuška, který nám poskytl fotografie a i krátké vyprávění.
2.9.2008 FOTOBANKA lokaz.nokaz 応4
Tak předem než jsem se objevil v Istanbulu jsme trávili klasickou dovolenou na Bulgariateku a potom v Achtopolu - vesničce kde bohužel už taky dorazil turistický konzum, ale zatím né v takové míře jako jinde a pořád v ní zůstává duch zapadlé díry s polo rozpadlými střechami opuštěnými domky a...
px
24.6.2008 FOTOBANKA ziff 応5
Pár doplňujících fotek z prodlouženého víkendu, které jsou vyfoceny během bloudění městem. Město je nedaleko za hranicemi a nabízí velké množství různého vyžití. Doporučuji hlavně na nákupy a to už jen kvůli klesajícímu euru. Na fotkách uvidíte různé postřehy, zámek Nymphenburg s rozlehlou zahradou...
29.4.2008 FOTOBANKA zerwox 応3
Fotografie od jednoho mého kamaráda, Ondřeje Zámiše, z nedávné cesty po Jižní Americe. Přišli mi natolik zajímavé, že jsem ho požádal o zveřejnění a krátký úvodní text. Toto je výsledek.
Syndikovat obsah